AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Ostrów w finale konkursu Innowacyjny Samorząd 2020

Miasto

Mediateka oraz Ostrowski Rynek Energetyczny - to dwa projekty z Ostrowa Wielkopolskiego, które znalazły się w ścisłym finale konkursu Innowacyjny Samorząd 2020, organizowanego przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej. Wręczenie nagród odbyło się 26 lutego 2020 roku w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie. To pierwsza edycja konkursu.

Do konkursu zgłoszono 304 projekty, które nadesłało 181 jednostek samorządu terytorialnego. Konkurs miał na celu promocję szeroko podjęty innowacji wdrażanych przez jednostki samorządu terytorialnego, opartych na nowoczesnych technologiach i nie tylko.  Organizatorzy konkursu podkreślają, że jednostki samorządowe w obecnych warunkach muszą być innowacyjne, by zarządzane przez nie gminy, powiaty i regiony rozwijały się, poprawiały warunki, jakość życia mieszkańców oraz standard usług komunalnych.  W konkursie wyróżniono samorządy, które zdecydowały się na zastosowanie najlepszych innowacyjnych rozwiązań.

- Zależało nam na pokazaniu różnych innowacji i spopularyzowaniu najlepszych praktyk – mówi Jacek Pochłopień, redaktor naczelny Serwisu Samorządowego PAP.

Konkurs prowadzony był w pięciu kategoriach – duże miasta (powyżej 200 tys. mieszkańców), gminy miejskiej, gminy miejsko – wiejskie, gminy wiejskie, powiaty. Ostrów Wielkopolski znalazł się w gronie finalistów w kategorii gminy miejskie. Miasto zostało wyróżnione za dwa projekty. Nagrodę za projekt dotyczący innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w Mediatece w imieniu prezydent Beaty Klimek odebrała Ewa Janiszewska, dyrektor  Wydziału Kultury i Promocji Miasta, natomiast nagrodę za projekt prezentujący Ostrowski Rynek  Energetyczny odebrał Artur Dembny, prezes Zarządu CRK Energia.

Mediateka stała się miejscem integracji, konsumpcji nowych technologii, miejscem wystaw, konferencji, spotkań, a przede wszystkim formą nowej jakości spędzania czasu dla młodzieży, seniorów oraz osób niepełnosprawnych w naszym mieście.

- O tym, że obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców świadczy duża liczba osób w korzystających z usług obiektu. Od chwili otwarcia Mediatekę odwiedziło 63 140 osób.  Obiekt został zaprojektowany „bez barier”. Dostosowany jest on do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz dla osób niewidomych. Bardzo się cieszę, że te nowatorskie rozwiązania zastosowane w Mediatece zostały zauważone w tak prestiżowym konkursie – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

Patronat honorowy nad konkursem Innowacyjny Samorząd 2020 objęli: Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Cyfryzacji. Partnerami strategicznymi byli: Polski Fundusz Rozwoju i Budimex. W jury znaleźli się przedstawiciele wyżej wymienionych ministerstw, reprezentanci największych organizacji samorządowych (Związku Miast Polskich, Związku Gmin Wiejskich RP i Związku Powiatów Polskich), a także niezależni eksperci – naukowcy ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz przedstawiciel serwisu Samorzad.pap.pl.

 

Inf. Artur Kołaciński,
Biuro Prasowe UM

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Mike Morgan
Potrzebujesz pomocy finansowej, pilnie potrzebujesz pilnej pożyczki, aby założyć własną firmę, masz długi i nie masz środków na spłatę? To Twoja szansa na osiągnięcie pożądanych celów, ponieważ udzielamy pożyczek osobistych, biznesowych i wszelkiego rodzaju pożyczek o oprocentowaniu 3% .... w celu uzyskania dalszych informacji skontaktuj się z nami poprzez e-mail: mm1193882@gmail.com INFORMACJE Pożyczkobiorcy: Imię i nazwisko: _______ Potrzebna kwota pożyczki: _____ Czas trwania pożyczki: _____ Zawód_____ Cel, powód: _____ Telefon: ____ Kraj: ____ Dr Mike Morgan E-mail: mm1193882@gmail.com

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Niedziela
Marzec 2020
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
242526272829
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Marka, Wiktoryny, Zenona