AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Nie tolerują przemocy wobec kobiet!

Nauka

Grupa licealistek z II Liceum Ogólnokształcącego realizuje projekt społeczny "Cisza kryje przemoc", którego celem jest uświadomienie ludziom jak duża jest skala problemu przemocy wobec kobiet.

„Cisza kryje przemoc” to projekt społeczny, którego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem przemocy wobec kobiet. – W Polsce każdego roku śmierć w wyniku przemocy domowej ponosi 150 kobiet, czyli aż 3 tygodniowo. To wstrząsająca statystyka. Naszymi działaniami chcemy przełamać ciszę krążącą wokół tego tematu – opowiada Hanna Foltyniewicz, członkini grupy projektowej.  

 Działania licealistek obejmują zbiórkę dla schroniska dla kobiet i kobiet z dziećmi przy ul. Ledóchowskiego 8 w Ostrowie Wielkopolskim. W ośrodku przebywa obecnie 8 kobiet i 6 dzieci w wieku od 1,5 roku do 6 lat. Zbierają one środki pielęgnacyjne dla dzieci, środki chemiczne (np. proszki do prania, płyny do mycia naczyń), higieniczne (np. podpaski, wkładki) i czystości (np. szampony do włosów, żele pod prysznic). Zbiórka trwa do 23 marca w II Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Reymonta i Szkole Podstawowej nr 14 w Ostrowie Wielkopolskim oraz Szkole Podstawowej w Gorzycach Wielkich.

– Prowadzimy także zbiórkę pieniędzy w biurze OSK ZBYSZKO przy ul. Kościelnej 3 w Ostrowie Wlkp. Za zebrane pieniądze zostaną zakupione produkty, których zbierzemy najmniej podczas zbiórki. Poza tym pragniemy uświadamiać społeczeństwo, że przemocy nie należy ignorować, a reagować na nią. Nasz projekt powstał, ponieważ uderzyła nas nieświadomość ludzi dotycząca przemocy domowej. Wiele osób nie wiedziało nawet, że w Ostrowie znajduje się schronisko dla kobiet! Dzięki naszej zbiórce pragniemy pokazać, że los tych kobiet nie jest nam obojętny – opowiadają licealistki. 

O działaniach projektu możecie dowiedzieć się więcej w social mediach projektu, czyli na instagramie oraz facebooku. 

REKLAMA
Julia Latajka

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

31
Wtorek
Marzec 2020
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
242526272829
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Balbiny, Kamila, Kornelii