AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Bezdomność a koronawirus

Miasto

Bezdomni w ostrowskim schronisku na razie zabezpieczeni W świetle alarmu Rzecznika Praw Obywatelskich sprawdzamy jaka jest sytuacja w ostrowskim Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn im. Św. Brata Alberta.

- Za ONET WIADOMOŚCI

Koronawirus w Polsce i na świecie. Nowe przypadki w kraju, ministrowie z negatywnymi wynikami [RELACJA NA ŻYWO] – 17.03.2020 r.

 

17:00

W związku z epidemią koronawirusa gwałtownie pogorszyła się sytuacja schronisk dla osób w kryzysie bezdomności - alarmuje Rzecznik Praw Obywatelskich. Wskazuje, że brak jest dodatkowych środków na materiały higieniczne, załamały się też dotychczasowe procedury pozyskiwania taniej żywności.

 

 

Jaka sytuacja w ostrowskim Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn im. Św. Brata Alberta?

 

Jak się dowiedzieliśmy w schronisku dotychczasowa sytuacja jest stabilna i nie stwierdzono przypadku u mieszkańców schroniska zachorowania na koronawirusa, co nie oznacza, że kierownictwo placówki nie jest zaniepokojone.

 

W przypadku przedłużającego się okresu epidemii koronawirusa i rotacji osób jakie są umieszczane w noclegowni zawsze istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia zarażenia. Kierownictwo schroniska obawia się także, że może zabraknąć środków odkażających niezbędnych w tego typu obiekcie grupujących wiele osób.

Pozytywnym przykładem chęci pomocy dla schroniska jest fakt, że jedna z firm nieodpłatnie w najbliższych dniach przekaże schronisku około 100 maseczek ochronnych.

 

- Na pewno każda pomoc ze strony Ludzi Dobrej Woli będzie bardzo dobra i mile widziana – podkreślają przedstawiciele Koła Ostrowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, prowadzącemu ostrowskie Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn.

 

Hol

REKLAMA
Henryk Janusz Olkiewicz

Udostępnij:


KoronawirusSchronisko dla Bedomnych Mężczyzn im. św. Brata Alberta w Ostrowie Wielkopolskim

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
REKLAMA