AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Opinia Klubu Radnych Przyjazne Miasto do najważniejszych punktów nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej

Miasto

• Informacji Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego o podjętych i planowanych działaniach w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 • Projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2020 rok z przeznaczeniem 100 tysięcy złotych na zadanie „Wyposażenie w sprzęt medyczny w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim”

Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej Sesji Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego na wniosek prezydent Beaty Klimek podjęła uchwałę w sprawie przekazania z budżetu miasta 100 tysięcy złotych dotacji dla ostrowskiego Szpitala na potrzebny sprzęt i wyposażenie medyczne w związku z sytuację epidemiologiczną i zagrożeniem koronawirusem.

- Wygospodarowaliśmy w miejskim budżecie te pieniądze dla ostrowskiego ZZOZ z bardzo konkretnym przeznaczeniem – w pierwszej kolejności mają zostać przeznaczone na zakup wysokospecjalistycznego respiratora oraz łóżek medycznych. To wsparcie ma na celu podniesienie bezpieczeństwa naszych mieszkańców i pacjentów ostrowskiego szpitala - wskazuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Zdaniem prezydent miasta taka współpraca i wspólne działanie dla bezpieczeństwa mieszkańców są teraz niezwykle ważne.

- W obecnej rzeczywistości trzeba działać wspólnie i w porozumieniu w przyspieszonym trybie. To jedna z takich sytuacji, gdy samorządowcy i osoby pełniące funkcje publiczne powinni działać ponad bieżącymi podziałami politycznymi, w myśl zasady „wszystkie ręce na pokład”. Lokalne współdziałanie jest w obliczu zagrożenia epidemiologicznego jeszcze bardziej ważne i potrzebne – wskazuje radny Marek Śliwiński, przewodniczący Klubu Przyjazne Miasto.

- Z uznaniem doceniamy i wspieramy aktywne i wielowymiarowe działania podejmowane już od wielu dni przez prezydent Beatę Klimek i Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego, realizowane razem ze starostą Pawłem Rajskim i służbami powiatowymi, szczególnie dyrekcją i personelem szpitala oraz sanepidu – podkreśla Mateusz Nycek, radny miejski i jednocześnie członek Komisji Związku Powiatów Polskich ds. Administracji Publicznej i Bezpieczeństwa Obywateli.

Zdaniem Klubu Radnych Przyjazne Miasto to ważne, że ostrowska Rada Miejska stanęła zgodnie na wysokości zadania w tej trudnej nadzwyczajnej sytuacji i jednogłośnie poparła prezydencką inicjatywę finansowego wsparcia samorządu powiatowego i ostrowskiego szpitala, z myślą o bezpieczeństwie medycznym mieszkańców Ostrowa i regionu w obecnej sytuacji epidemiologicznej.

Inf. Mateusz Nycek
Rzecznik Klubu
Przyjazne Miasto

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

31
Wtorek
Marzec 2020
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
242526272829
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Balbiny, Kamila, Kornelii