AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Szpital pod zaostrzonym rygorem

Zdrowie

Zakaz odwiedzin, wstrzymane planowe przyjęcia i zabiegi, teleporady w przychodniach specjalistycznych. Te i inne obostrzenia w funkcjonowaniu ostrowskiego szpitala mają chronić personel i pacjentów przed epidemią koronawirusa.

Chociaż ostrowski szpital nie został wytypowany do leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem i teoretycznie funkcjonuje „normalnie”, to jednak wysokie ryzyko związane z sytuacją epidemiologiczną w kraju sprawiło, że dyrekcja szpitala zmuszona była wprowadzić drastyczne ograniczenia w jego funkcjonowaniu.

Przypadki zakażenia lub nawet podejrzenia zakażenia pacjentów czy personelu w innych szpitalach w Polsce pokazują, że najwyższe środki ostrożności są ze wszech miar uzasadnione. Wiąże się to niestety z szeregiem uciążliwości, tak dla pacjentów jak i obsługi szpitala.

 

Szpital
W szpitalu zawieszono planowe przyjęcia oraz zabiegi za wyjątkiem przypadków nagłych.

Od 3 marca obowiązuje w szpitalu zakaz odwiedzin. Zakaz nie dotyczy opiekunów pacjentów hospitalizowanych w ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim, którzy przebywają z nimi stale w szpitalu (jedna osoba do jednego pacjenta). Nie dotyczy też matki lub ojca dziecka leczonego w szpitalu na czas jego karmienia lub kangurowania.

Od 24 marca wszelkie paczki przekazywane pacjentom przebywającym na oddziałach szpitalnych (żywność, środki higieny, ubrania, itp.) należy zostawiać w namiocie nr 2 (po lewej stronie przy wjeździe do szpitala). Na paczkach należy umieścić: imię i nazwisko pacjenta, oddział i numer sali. Paczki powinny być zabezpieczone, np. w foliowych reklamówkach.

Godziny przyjmowania paczek:
od poniedziałku do piątku: 10:00- 12:00 i 16:30- 18:00
sobota, niedziela: 12:00- 14:00

Informacje o stanie zdrowia hospitalizowanych pacjentów można uzyskać wyłącznie drogą telefoniczną. Numeru telefonów i godziny udzielania informacji dostępne są TUTAJ.

 

Poradnie specjalistyczne
Od 20 marca wizyty w poradniach specjalistycznych są realizowane wyłącznie w zakresie kontroli poszpitalnej (zdjęcie szwów, zdjęcie opatrunku gipsowego) oraz przypadków pilnych. 

Pozostałe wizyty mogą być zrealizowane jako teleporady w dniach i godzinach wyznaczonej wcześniej wizyty. Numery telefonów do poszczególnych przychodni dostępne są TUTAJ.

 

Medycyna Pracy
Zakład Medycyny Pracy z dniem 23 marca został zamknięty do odwołania.

 

Laboratorium
Wszystkie badania laboratoryjne zarówno w zakresie diagnostyki laboratoryjnej jak również rentgenodiagnostyki dla pacjentów ambulatoryjnych zostały wstrzymane. 

Ograniczenia te nie dotyczą pacjentów onkologicznych.

 

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
Oddział Terenowy w Ostrowie Wielkopolskim działa bez zmian. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi wejścia na teren szpitala zaleca się wcześniejszy kontakt telefoniczny: 62 59 51 331

Dodatkowo w dniu 25 marca (środa) organizowana jest zbiórka krwi pod siedzibą Komendy Powiatowej Policji przy ul. Odolanowskiej 19 w godzinach od 8:00 do 11:00.

Kolejna akcja odbędzie się w niedzielę 29 marca 2020 roku w Nowych Skalmierzycach przy Stadionie Miejsko - Gminnym przy ul. Mostowej 1a. Akcja odbędzie się w godzinach od 12:00 do 16:00.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Czwartek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Heloizy, Igora, Remigiusza
REKLAMA