AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Żłobek bez opłat na czas epidemii

Miasto

Od 16 marca ostrowski Żłobek Miejski pozostaje nieczynny. Jak dziś ogłosiły miejskie władze, rodzice i opiekunowie prawni podopiecznych placówki nie zapłacą za marzec pełnej opłaty. Kolejna, którą wniosą zostanie im proporcjonalnie umniejszona. Nie będą również płacić za następne miesiące, w których maluchy nie będą ze żłobka korzystać.

Ostrowski żłobek, jak i inne placówki tego typu w Polsce, został zamknięty w trosce o bezpieczeństwo, zdrowie i życie najmłodszych mieszkańców naszego miasta. W związku z tym nie jest możliwe realizowanie opieki nad dziećmi. Władze Ostrowa Wielkopolskiego podjęły decyzję, że rodzice i opiekunowie prawni najmłodszych ostrowian nie opłacą pełnej miesięcznej stawki za żłobek.

- Jedno z pierwszych konkretnych pytań skierowanych przez rodziców 308 dzieci, podopiecznych żłobka, do prezydenta miasta dotyczyło odpłatność za żłobek. O ile kierunek decyzji prezydenta był od początku jasny, o tyle szukaliśmy dla niej jasnej i przede wszystkim bezpiecznej ścieżki formalno – prawnej. Możemy dziś potwierdzić, że opłaty poczynione przez rodziców na poczet marca, bo przecież dzieci zaczęły w marcu uczęszczać do żłobka, zostanie rozliczona w momencie wznowienia działalności przez placówkę – mówi Sebastian Górski, zastępca prezydenta Ostrowa.

Opłata stała zostanie proporcjonalnie umniejszona za czas zamknięcia żłobka.  Rozliczenie dokonane będzie w miesiącu, w którym nastąpi możliwość podjęcia świadczenia opieki nad dziećmi w Żłobku Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

- Oczywiście opłaty za kolejne miesiące, w których żłobek nie będzie prowadził opieki nad dziećmi nie będą pobierane – dodaje wiceprezydent Miasta.

Placówka poinformuje o szczegółach tych rodziców, których ta decyzja i rozwiązania bezpośrednio dotyczą.

 

Artur Kołaciński
Biuro Prasowe UM

 

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Niedziela
Marzec 2020
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
242526272829
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Marka, Wiktoryny, Zenona