AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Wnioski na dofinansowanie do wymiany pieców do pobrania

Miasto

Można pobierać już wnioski na przyznanie dofinansowania do wymiany pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła. Uchwała w tej sprawie opublikowana została w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego z 10 marca 2020 r i po czternastu dniach stała się prawomocna. W ostrowskim budżecie na dotacje dla ostrowian zabezpieczono rekordowe 1,4 mln zł.

Druk wniosku jest dostępny do samodzielnego pobrania w formie elektronicznej ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim oraz z Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim (http://bip.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl/).

Z dotacji może skorzystać każdy, kto posiada tytuł prawny do budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego zlokalizowanego na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski o uregulowanym stanie prawnym. Budynek lub lokal musi być wyposażony w węglowe źródło ogrzewania, które zostanie zlikwidowane i zastąpione źródłem ekologicznym. Nie ma żadnych ograniczeń w zakresie lokalizacji nieruchomości, poziomu dochodów. Jedynym warunkiem, jaki wnioskodawca musi spełniać jest zamiar odejścia od wykorzystywania węglowego źródła ogrzewania na rzecz ogrzewania ekologicznego.

Dotacja udzielana jest na wymianę źródeł ogrzewania w budynkach mieszkalnych lub lokalach mieszkalnych położonych na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski i polega na likwidacji palenisk węglowych i trwałym ich zastąpieniu przez nowe źródło ogrzewania w postaci podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewania gazowego, ogrzewania elektrycznego, ogrzewania olejowego lub pompy ciepła.

Obecnie ostrowski Urząd Miejski nie prowadzi naboru wypełnionych wniosków. O terminie jego rozpoczęcia oraz formie przeprowadzenia będziemy informować na stronie internetowej UM.

Wszelkich informacji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska - Referat Ochrony Środowiska tel. 62-58-22-227 lub 62-58-22-237 adres e-mail: ros@umostrow.pl.

Inf. Artur Kołaciński
Biuro Prasowe UM

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Dominiki, Jaropełka, Łucji