AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Pieniądze z hali na szpital?

Miasto

Radni Koalicji Obywatelskiej proponują, by w obliczu zwiększonych potrzeb ostrowskiego szpitala przesunąć kwotę pół miliona złotych ze środków zabezpieczonych na budowę hali widowiskowo-sportowej na dotację na rzecz szpitala.

Jak już wcześniej informowaliśmy – miasto wygospodarowało w budżecie kwotę 100 tys. zł, którą przekazano na rzecz szpitala. Taką samą kwotę przekazały szpitalowi spółki miejskie.

Radni Koalicji Obywatelskiej proponują by w obliczu zwiększonych potrzeb szpitala zrobić kolejny krok i przesunąć środki przeznaczone na budowę hali widowiskowo-sportowej w kwocie 500 tys. zł na dofinansowanie ostrowskiej lecznicy. Stosowny wniosek radni KO przekazali prezydent miasta Beacie Klimek.

Jak czytamy w uzasadnieniu:

Trudne czasy, jakie spowodował panujący koronawirus wymagają ustawienia na nowo priorytetów w polityce miast. Najpierw musimy powstrzymać epidemię i ochronić miejsca pracy. Dlatego dzisiaj potrzeba między innymi maksymalnego wsparcia pierwszego frontu walki z epidemią, czyli niedofinansowanej służby zdrowia. Ciężko pracujący medycy bez solidnego wsparcia sami nas nie ochronią. Dziękujemy mieszkańcom i przedsiębiorcom, którzy mimo niepewnego jutra zebrali ogromne kwoty dla ostrowskiego szpitala. Na tym tle 100 tysięcy zł, które dotychczas przekazaliśmy jako Miasto wyglądają jednak blado, stąd nasz klubowy wniosek o przesunięcie dodatkowego pół miliona zł z hali, która jest pewnym dobrem luksusowym i przeznaczyć je na podstawę, jaką jest ochrona zdrowia i życia mieszkańców Ostrowa i powiatu ostrowskiego.

Pełna treść wniosku w załączniku poniżej:

ZałącznikiREKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Sobota
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama