AKTUALNOŚCISportPiłka nożnaŻużelKoszykówkaPiłka ręcznaLekkoatletykaTenis stołowySiatkówkaPozostałe sporty

Nielba rezygnuje z baraży

Piłka ręczna

Zarząd Nielby Wągrowiec podjął decyzję o rezygnacji z udziału w barażach o awans do Supreligi. To oznacza, że kwestię awansu rozstrzygną między sobą KPR Ostrovia i KPR Legionowo.

W czwartek 16 kwietnia władze Nielby Wągrowiec, która zakończyła sezon na pierwszym miejscu w grupie A, poinformowały że nie będą ubiegać się o awans do Superligi. Powodem jest brak możliwości zgromadzenia budżetu wymaganego do gry w najwyższej klasie rozgrywek.

Komunikat MKS Nielba Wągrowiec

„Zarząd MKS Nielba Wągrowiec sekcja piłki ręcznej po podsumowaniu prowadzących spotkań ze sponsorami oraz Urzędem Miasta stwierdza, że na dzień dzisiejszy sponsorzy oraz mecenasi sportu nie są w stanie ze względu na sytuację związaną z COVID-19 zdeklarować wystarczających środków ( 2 mln zł), które byłyby potrzebne do gry w Superlidze.
Jednocześnie wszyscy zainteresowani wyrazili chęć do rozmów w kolejnych dniach i tygodniach żywiąc nadzieję na poprawę sytuacji społeczno-ekonomicznej”

Rezygnacja zwycięzcy grupy A oznacza, że na placu boju pozostały kluby z Ostrowa i Legionowa. W tym momencie trudno rozstrzygnąć, czy dojdzie do barażu, gdyż obydwa kluby mogą mieć podobne probemy jak ich niedoszły rywal z Wągrowca. Z drugiej strony - tak blisko awansu do najwyższej klasy rozgrywek szczypiorniści KPR Ostrovii jeszcze nigdy nie byli. 

Czy o losach awansu rozstrzygnie sportowa klasa, czy... kasa - czas pokaże.

Fot. Nielba Wągrowiec

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
REKLAMA