AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Salezjańskie zakończenie roku on-line

Nauka

W piątek 24 kwietnia 2020 r. odbyło się w Publicznym LO Sióstr Salezjanek wydarzenie wyjątkowe, pierwsze w historii szkoły uroczyste Pożegnanie Absolwentów Klas Maturalnych zorganizowane w Internecie.

Chociaż od ponad miesiąca obowiązuje zakaz zgromadzeń, absolwenci liceum #wsalezjankach spotkali się wirtualnie i zostali godnie pożegnani. W uroczystości wzięli udział przede wszystkim absolwenci, ale też rodzice, przedstawiciele klas młodszych i nauczyciele. Mimo niecodziennych warunków, w programie znalazło się wszystko co być powinno.

- Spotykamy się w niecodziennej sytuacji, ale ta sytuacja powoduje, że stajemy się ludźmi dojrzalszymi – w swoim wystąpieniu mówiła siostra dyrektor Renata Hałapacz. – Dla was młodych ludzi będzie to doświadczenie, które pozwoli rozwiązywać w przyszłości najtrudniejsze sprawy. Nie ustawajcie, nie poddawajcie się, ale idźcie z odwagą do przodu.

Były również przemówienia przedstawicieli absolwentów, uczniów i rodziców. Wychowawcy wyczytali uczniów otrzymujących świadectwa, nagrody i podziękowania. Na zakończenie części oficjalnej nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru.

Mimo, że „na łączach” spotkało się w tym samym czasie 60 osób wszystko poszło gładko. Na zakończenie w ramach części artystycznej uczniowie obejrzeli film przygotowany przez nauczycieli, gdzie oprócz fotograficznych wspomnień z życia maturzystów, pojawiły się barwne wystąpienia nauczycieli z przesłaniem dla absolwentów. Jak można było usłyszeć - wszystko jest możliwe, jeśli się tego chce, a że sensem życia wychowawców w salezjańskiej szkole są uczniowie to i dla nich nie ma jak się okazało rzeczy nie do zrobienia.

Dziękujemy dyrekcji szkoły za zaproszenie do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
REKLAMA