AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Ostrowskie przedszkola na razie pozostaną zamknięte

Nauka

Prezes Rady Ministrów ogłosił możliwość otwierania przedszkoli i żłobków od 6 maja, aby umożliwić rodzicom najmłodszych dzieci powrót do pracy. Jak jednak podkreślają władze samorządowe – w ślad za tą informacją nie poszły żadne rozporządzenia, które umożliwiłyby bezpieczny pobyt dzieci w placówkach opiekuńczych.

Samorządy miast i gmin rozpoczęły przygotowania do otwarcia żłobków i przedszkoli, w pierwszej kolejności dla dzieci, których rodzice chcą lub muszą powrócić do pracy, jak jednak mówią przedstawiciele władz samorządowych – w ślad za decyzją rządu nie poszły stosowne rozporządzenia, umożliwiające w sposób odpowiedzialny uruchomienie placówek opiekuńczych.

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek wydała oświadczenie następującej treści:

Drodzy Rodzice najmłodszych mieszkańców naszego Miasta,

zdaję sobie sprawę, że po ogłoszeniu przez Prezesa Rady Ministrów możliwości otwarcia (od 6 maja) żłobków oraz przedszkoli rodzi się w Waszych głowach wiele pytań i wątpliwości, ale także oczekiwań wobec prezydenta Miasta. Nie chcę pozostawić Was, w tym i tak trudnym czasie, bez odpowiedzi na pytanie – czy taką możliwość będą mieć ostrowskie dzieci?

Na pewno zgodzicie się ze mną, że najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych pociech. Chcę, byście byli spokojni oddając je pod opiekę. Biorę również pod uwagę uzasadnione obawy nauczycieli i pracowników naszych placówek. I dlatego chcę Was poinformować, że w tym konkretnym terminie – 6 maja – będzie to niemożliwe.

Do otwarcia żłobka i przedszkoli dla najmłodszych ostrowian chcemy się jak najlepiej przygotować – mądrze i profesjonalnie. Zapewnić możliwie najwyższe standardy bezpieczeństwa. Chcemy wypracować rozwiązania służące nie tylko zapewnieniu opieki dzieciom, ale także ochronie zdrowia ich Rodziców oraz personelu. Wszystkie planowane rozwiązania i procedury będą konsultowane z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym, którego kompetencje, o czym osobiście miałam okazję się nie raz przekonać, są w tym wyjątkowym czasie nie do przecenienia.

Proszę Was o cierpliwość i zrozumienie. O terminie ponownego otwarcia Żłobka Miejskiego i ostrowskich przedszkoli poinformuję Was z odpowiednim wyprzedzeniem.

Beata Klimek

Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
REKLAMA