AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Nabór w ramach VIII edycji konkursu pn. Nasza wieś, naszą wspólną sprawą

Powiat

Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił kolejną edycję otwartego konkursu ofert pn. „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą” w ramach samorządowego programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 – 2020”. Środki finansowe przeznaczone na ten cel to 350 tyś zł.

Galeria zdjęć


Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych działających na wsi. Ma na celu wsparcie przedsięwzięć służących aktywizacji lokalnych społeczności wiejskich. Projekty, jakie mogą uzyskać dofinansowanie Samorządu powinny dotyczyć: realizacji niewielkich przedsięwzięć inwestycyjnych, zakupu towarów służących rozwojowi i kultywowaniu tradycji społeczności lokalnych, wydania materiałów promujących sołectwo, założenia i prowadzenia serwisu internetowego sołectwa, organizacji warsztatów lub szkoleń na temat idei odnowy wsi, elementu wyróżniającego sołectwo, zakładania i funkcjonowania stowarzyszeń, pozyskiwania środków na realizację celów statutowych lub funduszu sołeckiego.

Konkurs „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą” to szansa dla organizacji aktywnie działających na wsi aby społeczności lokalne mogły zrealizować liczne pomysły i wspólne inicjatywy scalające mieszkańców „małej ojczyzny”. Konkurs to także okazja do promocji  wyjątkowych walorów sołectw i ich tradycji. Mieszkańcy i członkowie organizacji wiejskich mają doskonałą szansę zdobycie doświadczenia w związku z realizacją projektu. – mówi Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Z uwagi na ogłoszenie w kraju stanu epidemii, związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, w tegorocznej edycji konkursu wyłączono możliwość dofinansowania imprez tematycznych promujących sołectwa.

Projekty składane w konkursie powinny dotyczyć sołectw uczestniczących w programie „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 - 2020”. Obecnie w programie uczestniczy 2 149 sołectw

z terenu 190 wielkopolskich gmin. Program w całości finansowany jest ze środków budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Na regionalną odnowę wsi do tej pory przeznaczono łącznie ponad 31 mln zł. Nabór ofert w konkursie „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą” potrwa do 26 maja 2020 r.

Inf. Bartosz Zalas,
Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Sobota
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama