AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

100. rocznica urodzin Jana Pawła II

Nauka

Dziś Szkoła Podstawowa nr 9 obchodzi uroczystość setnych urodzin swoje patrona: Jana Pawła II. Do tego święta cała społeczność uczniowska wraz z gronem pedagogicznym przygotowywała się już od października ubiegłego roku. Zaplanowano w szkole wiele działań, które miały na celu przypomnienie, przybliżenie, a czasami i poznawanie na nowo dostojnego Jubilata, przez wszystkich uczniów szkoły.

Galeria zdjęć


Świętowanie szkoła rozpoczęła od uroczystego Dnia Patrona w dniu 16 października 2019 roku. W listopadzie gościli uczniów klas czwartych szkół podstawowych Ostrowa Wielkopolskiego, którzy wzięli udział w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy
o Janie Pawle II. W trakcie konkursu ks. Łukasz Zawidzki przedstawił uczniom, ich opiekunom i gościom prelekcję na temat „Jan Paweł II i góry”.

W grudniu uczniowie wzięli udział w świątecznej akcji charytatywnej „z Janem Pawłem II dla potrzebujących”, zbierali również środki opatrunkowe dla ludzi z najbiedniejszych części Świata, którymi opiekują się duchowni pracujący na misjach.

W lutym bieżącego roku Zespół ds. Patrona Szkoły opracował plan wielu rocznicowych działań, ale sytuacja epidemiczna w naszym kraju sprawiła, że tylko kilka z nich można obecnie zrealizować. Wychowawcy i katecheci zdalnie przeprowadzili lekcje poświęcone życiu Karola Wojtyły. Uczniowie klas I-III aktywnie włączyli się w obchody, tworząc piękne prace plastyczne w różnych technikach. Można je podziwiać na stronie internetowej SP9 oraz na profilu na FB. Najpiękniejsze prace zostaną wyróżnione i nagrodzone.

Mimo zdalnego nauczania, uczniowie podjęli też realizację ogłoszonego konkursu literackiego dla klas IV-VIII. Wszyscy uczniowie w tych dniach, w ramach edukacji muzycznej uczyli się ukochanej piosenki oazowej Papieża. Każde dziecko zapoznane zostało z tekstem „Barki” i przykładami jej aranżacji, by mimo nauki zdalnej mogło włączyć się wraz z rodzicami w „śpiewanie” dla Jubilata.

Fasada budynku SP9 także przybrała odświętny charakter. Nad wejściem do szkoły umieszczony został portret Świętego Jana Pawła II, który z uśmiechem każdego wita. Wszystkie okna zostały udekorowane papieskimi barwami i wizerunkami Patrona.

Wiele zaplanowanych działań niestety nie uda się zrealizować ze względu na warunki pracy i nauki w czasie pandemii. Wiele z nich zostało przeniesionych na październik tego roku. Do najważniejszych wydarzeń należy uroczysty koncert z okazji Urodzin Jana Pawła II i okolicznościowe wystawy. 16 października 2020 roku wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami planują uroczyście zaśpiewać „Barkę” w hali sportowej szkoły. Klasy sportowe wezmą udział w rozgrywkach sportowych z Janem Pawłem II, który tak bardzo kochał sport.

18 maja 2020 roku, DYREKCJA SZKOŁY, GRONO PEDAGOGICZNE i CAŁA SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA swoją nauką, pracą, a podczas katechezy modlitwą uczcili SETNE URODZINY WIELKIEGO POLAKA I PATRONA SZKOŁY, wierząc, że wszystkim nam ześle zdrowie i pomyślność na każdy dzień.

Inf. Basia Biernaczyk, SP9

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
REKLAMA