AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Miododajne drzewa z Urzędu Marszałkowskiego

Kącik Prasowy

Samorząd Województwa Wielkopolskiego pamiętał o pszczołach w dniu ich międzynarodowego święta.

20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ). Samorząd Województwa Wielkopolskiego od kilku lat ma na uwadze wkład pszczół w funkcjonowanie wielu dziedzin gospodarki województwa. W tym roku na wsparcie pszczelarstwa w Wielkopolsce przeznaczono ponad 3,1 mln zł

Światowy dzień Pszczół to szczególna okazja do przypomnienia wpływu pszczół na życie człowieka i otaczającej przyrody. W bieżącym roku Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczy na wsparcie sektora pszczelarskiego kolejne środki. 18 maja Sejmik Województwa Wielkopolskiego zatwierdził podział środków finansowych przeznaczonych na zakup sadzonek drzew miododajnych na terenie województwa wielkopolskiego. W tegoroczna pomoc przeznaczona na realizacje tego zadania to ponad 1,1 mln zł.

- 20 maja to światowy Dzień Pszczoły. Jest to okazja aby podkreślić, że Samorząd Województwa Wielkopolskiego od lat wspiera pszczelarstwo w naszym regionie. Sejmik Województwa Wielkopolskiego przeznaczył w tym roku ponad 1,1, mln zł  na zakup sadzonek drzew miododajnych. 75 Wielkopolskich gmin złożyło wnioski na realizację tego zadania, które jest organizowane trzeci raz. Dzięki wsparciu i trosce o środowisko na terenie województwa przybywa gatunków drzew miododajnych. Ponadto realizowany jest trzeci raz program poprawy warunków fitosanitarnych pszczół przez z zakup węzy pszczelej, na którą samorząd przeznaczył 2 mln zł. - mówi Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Wsparcie sektora pszczelarskiego cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony samorządów (zakup sadzonek drzew miododajnych) oraz pszczelarzy (zakup węzy pszczelej). Zadania były wielokrotnie realizowane na terenie województwa, a środki przeznaczone na te cele w pełni wykorzystane. Świadczy to o ogromnym potencjale tego wyjątkowego sektora gospodarki.

Wśród beneficjentów progeamy znalazły się m.in. gminy Raszków, Przygodzice i Nowe Skalmierzyce.

Inf. Urząd Marszałkowski

ZałącznikiREKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

31
Niedziela
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Anieli, Feliksa, Kamili