AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Informacja starosty o maturach i naborach do szkół

Nauka

Starosta Paweł Rajski wraz z dyrektorami ostrowskich szkół – Małgorzatą Jędroch (IV LO) i Dariuszem Kaczmarkiem (ZSU) w piątek 22 maja podczas konferencji prasowej przedstawili informacje na temat tegorocznych matur i naborów do szkół ponadpodstawowych.

REKLAMA
REKLAMA

Egzamin maturalny w tym roku rozpocznie się wyjątkowo 8 czerwca i składać się będzie wyłącznie z egzaminów pisemnych.

- Zrobiliśmy wszystko aby uczniowie podczas egzaminów maturalnych czuli się w szkołach bezpiecznie – mówił Paweł Rajski. – Zdajemy sobie sprawę, że w tym roku maturom towarzyszyć będą jeszcze większe niż zwykle emocje, ale chcemy te emocje ograniczyć do minimum.

W tym roku klasy maturalne w szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat ostrowski ukończyło 1348 uczniów z czego 78 to uczniowie klas dla dorosłych. Z tej liczby do egzaminu maturalnego przystąpi 1220 uczniów (w tym 24 z klas dla dorosłych).

- Od tygodnia znamy wszelkie procedury jaki będą obowiązywać podczas tegorocznych matur – mówiła Małgorzata Jędroch. – Oprócz tradycyjnych procedur egzaminacyjnych dochodzą nam procedury bezpieczeństwa opracowane przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Uczniowie będą pisać egzaminy w wydzielonych salach, z zachowaniem odległości. Muszą posiadać maseczki i własne przybory do pisania.

Ale oprócz egzaminów maturalnych odbędą się w szkołach ponadpodstawowych również egzaminy zawodowe.

- Program matur częściowo pokrywa się z terminami egzaminów zawodowych, ale jest to sytuacja do opanowania – mówił Dariusz Kaczmarek. – Również w przypadku egzaminów zawodowych utrzymany będzie ścisły rygor sanitarny, choć będzie to nieco trudniejsze chociażby ze względu na obecność egzaminatorów zewnętrznych.

Dyrektorzy szkół apelują do uczniów by dokładnie czytać publikowane komunikaty dotyczące wprowadzonych procedur, zabierać ze sobą na egzaminy wyłącznie niezbędne rzeczy, gdyż wszelkie inne przedmioty (jak np. maskotki) będą składane w depozycie. Po egzaminie należy również unikać gromadzenia się, a wrażeniami dzielić się przy użyciu komunikatorów, czy telefonów. Osoby cierpiące na alergie lub inne schorzenia proszone są o wcześniejsze zgłoszenie tego faktu dyrekcji szkoły, by uniknąć nieporozumień w trakcie egzaminu.  

- Chciałbym podziękować wszystkim nauczycielom i dyrektorom, że dołożyli wszelkich starań by jak najlepiej przygotować uczniów do tegorocznych egzaminów – podsumował P. Rajski – nie mniej emocje towarzyszą również ósmoklasistom, których też czeka egzamin oraz nabór do wybranych szkół.

W tym roku w powiecie ostrowskim szkoły podstawowe ukończy 1530 uczniów. Dla nich przygotowano miejsca w 52 oddziałach szkół ponadpodstawowych, z czego 20 oddziałów w liceach ogólnokształcących i 32 w szkołach branżowych.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Wtorek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Ireny, Kleopatry, Witalisa
REKLAMA