AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Jest nowy wykonawca dokumentacji drogi S11 do Kórnika

Kącik Prasowy

Po odstąpieniu od umowy z firmą JPL Project Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu podpisała umowę z nowym wykonawcą na wykonaniu dokumentacji drogi S11 na odcinku S11 na odcinku Kórnik – Ostrów Wielkopolski.

- Podpisaliśmy umowę na wykonanie Studium Ekonomiczno-Techniczno-Środowiskowego wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz Koncepcję Programową z dokumentacją geologiczno-inżynierską dla S11 na odcinku Kórnik - Ostrów Wielkopolski – poinformowała Alina Cieślak z poznańskiego oddziału GDDKiA.

Zadanie o wartości 13 148 226,45 zł, zrealizuje w terminie 45 miesięcy od dnia podpisania umowy firma Schuessler-Plan Inżynierzy.

Dotychczasowa realizacja umowy

Umowa została zawarta wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego, którego przeprowadzenie było konieczne w wyniku rozwiązania umowy z poprzednim wykonawcą dokumentacji. Firma JPL Project, z którą umowę podpisano w styczniu 2018 r., zrealizowała pierwszy etap projektowania, czyli Studium Korytarzowe. Wiosną 2019 roku przeprowadzono spotkania informacyjne z mieszkańcami gmin, przez które planowana jest S11. Na odcinku pomiędzy Kórnikiem i Ostrowem Wielkopolskim planowana droga ekspresowa ominie Środę Wielkopolską i Pleszew. Połączy również odcinek S11 na południe od Poznania i autostrady A2 z istniejącą obwodnicą Jarocina oraz Ostrowa Wielkopolskiego.

W połowie czerwca 2019 r. do GDDKiA wpłynęła informacja  o złożeniu przez wykonawcę wniosku o postępowanie układowe. Firma JPL Project  poinformowała, że na skutek m.in. wypowiedzenia umów kontrahentów oraz liczne odejścia pracowników rozpoczęła procedowanie wniosku o jej upadłość. W związku powyższym odstąpiono od umowy z winy wykonawcy oraz naliczono JPL Project stosowne kary umowne.

Pozostałe odcinki S11 w Wielkopolsce

Dla pozostałych odcinków S11 w Wielkopolsce tj.:

Szczecinek - Piła,
Ujście - Oborniki,
Oborniki - Poznań wraz z obwodnicą Obornik,
Ostrów Wielkopolski - Kępno,

trwają obecnie prace związane z opracowaniem Studiów Ekonomiczno-Techniczno-Środowiskowych.

Aktualne dane dotyczące m.in. harmonogramu prac projektowych na poszczególnych zadaniach S11, można śledzić na stronie internetowej GDDKiA pod adresem www.gddkia.gov.pl, klikając w zakładkę „Mapa stanu budowy dróg” i wybierając województwo wielkopolskie.
 

Inf. GDDKiA

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

31
Niedziela
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Anieli, Feliksa, Kamili