AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Umowa podpisana – ponad 200 tysięcy dla Ostrowa!

Miasto

Dziś w Centrum Aktywności Lokalnej podpisana została umowa, na mocy której Ostrów Wielkopolski uzyska dofinansowanie z programu Senior Plus na funkcjonowanie dwóch działających na terenie miasta ośrodków wsparcia dla seniorów - Dziennego Domu „Senior+” z siedzibą przy ul. Limanowskiego 17 oraz Klubu „Senior+” przy ul. Piłsudskiego 65. W sumie to 208 tysięcy złotych!

Dzięki funkcjonowaniu tych placówek duża grupa ostrowskich seniorów może aktywnie spędzać czas wolny. Z pobytu w Dziennym Domu „Senior+” korzysta 40 nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+, natomiast na zajęciach proponowanych przez Klub „Senior +” pojawia się dziennie średnio blisko 70 osób - tak było przed wybuchem epidemii.

- Pozyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 144 000 złotych dla Dziennego Domu „Senior+” oraz 64 000 złotych dla Klubu „Senior+”. To maksymalne kwoty, jakie mogliśmy uzyskać. Miejsca te to dla seniorów drugi dom, o czym najlepiej świadczy fakt, że nie mogą się już doczekać ich ponownego otwarcia. Wówczas znów będą mogli uczestniczyć w spotkaniach i aktywnościach, które te miejsca proponują – informuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Podczas epidemii pracownicy domu dziennego utrzymywali stały kontakt ze swoimi pozostającymi w domach podopiecznymi, by w razie potrzeby pomóc w codziennych obowiązkach. Jednostka wprowadziła już konieczne procedury bezpieczeństwa i po ich zaakceptowaniu przez ostrowski Sanepid seniorzy będą mogli wrócić do wcześniejszych zajęć.

- Pozyskane przez Miasto pieniądze zostaną wykorzystane m.in. na wycieczki krajoznawcze, udział w wydarzeniach kulturalnych – oczywiście, kiedy będzie to możliwe, a także na zakup materiałów potrzebnych do codziennych zajęć plastycznych. Zakupione zostaną z nich również posiłki dla seniorów – śniadanie oraz dwudaniowy obiad – wymienia Dorota Krysiak-Molenda, kierownik Dziennego Domu "Senior+". 

Oferta zajęć obu placówek jest bardzo różnorodna i bogata. Ostrowscy seniorzy mogą m.in. rozwijać swoje umiejętności plastyczne, korzystać z wyposażonych w odpowiedni sprzęt sal rehabilitacyjnych, uczyć się języków obcych, czy obsługi komputerów. Czas wolny spędzają w swoim towarzystwie przy kawie i herbacie, spotykając się z ciekawymi ludźmi np. podróżnikami.

- Samotność jest straszną chorobą, stwarzamy zatem miejsca, w których senior może się czuć bezpieczny, potrzebny, gdzie czeka na niego nie tylko gorąca kawa i smaczne ciastko, ale przede wszystkim troska, uśmiech opiekunów i towarzystwo innych seniorów – dodaje prezydent Ostrowa.       

Ostrów Wielkopolski prowadzi aktywną i ambitną politykę senioralną, stąd aplikowanie o wszelkie dostępne fundusze tak krajowe - jak w tym przypadku – jak i europejskie. W naszym mieście prowadzona jest w wielu obszarach, a o tym, że jest skuteczna najlepiej świadczy fakt, że Ostrów Wielkopolski został uznany za miejsce przyjazne starzeniu przez Światową Organizację Zdrowia.  

Inf. Artur Kołaciński,
Biuro Prasowe UM

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Czwartek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Elwiry, Hipolita, Radosławy