AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Ruszyły zapisy na „Wakacje z Uśmiechem”

Turystyka

Miesiąc później niż zwykle Ostrowski Hufiec ZHP rozpoczął zapisy na cieszące się dużą popularnością półkolonie „Wakacje z Uśmiechem” organizowane na Stanicy Harcerskiej „Zielona Polana” na Piaskach. Opóźnienie to efekt koronawirusa, który w tym roku skomplikował wiele obszarów naszego życia.

REKLAMA

Tuba Ostrowa: Zapisy ruszyły, pewnie wielu rodziców odetchnęło z ulgą. Czy było ryzyko, że tegoroczne półkolonie się nie odbędą?

Izabela Potasznik: Cały czas czekaliśmy na decyzje Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie warunków organizacji letniego wypoczynku. Od początku zakładaliśmy, że zrobimy wszystko by spełnić wszelkie wymagania i zorganizować w tym roku półkolonie, gdyż wiemy jaką popularnością cieszą się one wśród dzieci i rodziców. Stosowne wytyczne MEN ukazały się w miniony piątek, w związku z czym wykonaliśmy w kilka dni całą pracę potrzebną do tego by móc uruchomić zapisy. Nie ma jednak co ukrywać, że w tym roku nie wszyscy chętni będą mogli z naszych półkolonii skorzystać.

TO: No właśnie, co zatem zmieniło się w porównaniu z ubiegłym rokiem?

IP: Zgodnie z wytycznymi MEN zmniejszyliśmy liczebność grup do 12 osób. Ponieważ każda grupa ma być odizolowana od pozostałych zmniejszyliśmy też ilość grup do 4. To oznacza, że na jednym turnusie będziemy mogli przyjąć 48 uczestników, gdy tymczasem w roku ubiegłym było to regularnie ponad 100 osób. Mając też na uwadze dynamiczną sytuację, postanowiliśmy uruchomić zapisy tylko na pierwsze cztery tygodnie wakacji. W zależności od bieżącej sytuacji będziemy podejmować decyzje co z kolejnymi turnusami. Musieliśmy też m.in. uwzględnić wyposażenie bazy w odpowiednie środki ochronne i sanitarne, a dodatkowo wzrósł koszt wyżywienia. Wszystko to sprawiło, że cena półkolonii wzrosła do 290 złotych.

TO: Obostrzenia antycovidowe zapewne również będą miały wpływ na realizowany program?

IP: Na szczęście metodyka harcerska jest niezwykle bogata jeżeli chodzi o różne formy zajęć, również takie, które są bezpieczne w obecnych warunkach. Zalecenia MEN są takie by ograniczać do minimum wychodzenie poza teren bazy oraz ograniczyć kontakt z ogólnie dostępnymi obiektami czy przedmiotami. Postaramy się zatem jak najwięcej atrakcji zorganizować na terenie bazy – przygotowujemy tu kilka niespodzianek.

TO: Dużo mówimy o kluczowej dzisiaj kwestii jaką jest reżim sanitarny. A jak to będzie wyglądało z perspektywy uczestnika?

IP: Każdy rodzic pierwszego dnia zajęć będzie musiał dostarczyć nam oświadczenie o stanie zdrowia dziecka. W zajęciach będą mogły brać udział tylko osoby zdrowe, które nie miały kontaktu z osobami chorymi na koronawirusa. Wszystkie pomieszczenia, z których będą korzystali uczestnicy będą regularnie dezynfekowane. Wszystkie zajęcia i posiłki organizowane będą odrębnie dla każdej grupy. Będziemy też mieć stały nadzór pielęgniarki lub ratownika medycznego.

TO: A jak wyglądają w tym roku zapisy?

IP: Tutaj też nastąpiła pewna zmiana. Musieliśmy mocno skrócić procedury, dlatego też warunkiem zapisania dziecka na półkolonie jest wpłata na konto hufca pełnej odpłatności ze wskazaniem danych dziecka i turnusu, którego dotyczy. Aby uniknąć nieporozumień prosimy aby przed dokonaniem wpłaty upewnić się, czy na dany turnus są jeszcze wolne miejsca. Informacje te będą dostępne pod numerem telefonu 509 317 751. Jeśli lista uczestników któregoś z turnusów zostanie zamknięta będziemy też o tym informować na naszym Facebook’u.

TO: To już chyba wszystkie informacje, o które chcieliby zapytać rodzice. Czym powinniśmy zakończyć naszą rozmowę?

IP: Żeby nie było tak, że ciągle mówimy o wirusie, to muszę powiedzieć, że nasza kadra instruktorska też już się stęskniła za półkoloniami. Mogę więc zapewnić wszystkich uczestników, że znów czeka ich fantastyczna przygoda w świecie przyrody, fantazji, gier i zabaw, które będą mogli wspominać przez kolejny rok.

Więcej informacji na temat półkolonii "Wakacje z Uśmiechem" dostępnych jest na:

 www.ostrow.zhp.wlkp.pl 

Bieżące informacje o półkoloniach publikowane będą na:

 www.facebook.com/Stanica.harcerska.Zielona.Polana

 

 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Środa
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Ady, Wiwiany, Sylwiusza
REKLAMA