AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Arena Ostrów – coraz bliżej otwarcia

Miasto

Trzy tysiące miejsc siedzących, wraz z miejscami stojącymi – pięć tysięcy, amerykański składany parkiet i wysokiej klasy akustyka – to największe atuty Areny Ostrów, największej inwestycji samorządowej w naszym mieście, której zakończenie planowane jest za około trzy miesiące.
W czerwcu 2018 Urząd Miejski zebrał oferty na wykonanie hali widowiskowo-sportowej w Ostrowie Wielkopolskim, o której dyskusja w przestrzeni publicznej toczyła się przez wiele lat.

W ciągu 24 miesięcy wybrano wykonawcę, obiekt zaprojektowano i wybudowano, a na dzień dzisiejszy zaawansowanie prac szacowane jest na około 80%. Oddanie hali do użytku planowane jest na przełomie sierpnia i września.

- Trybuny stałe naszej hali pomieszczą 1558 widzów, trybuny składane 1330, natomiast na antresolach znajdzie się 178 miejsc, co daje w sumie 3086 miejsc siedzących – wymienia prezydent miasta Beata Klimek. – Po złożeniu trybun mobilnych do hali będzie mogło jednorazowo wejść 5 tysięcy osób, co umożliwi organizację koncertów czy innych imprez. Natomiast zaplecze sportowe jest przygotowane do organizacji ekstraklasowych meczów koszykówki, piłki ręcznej i siatkówki.

Budowa hali pochłonęła 8 tysięcy ton betonu, 100 ton stali zbrojeniowej i 160 ton stali konstrukcyjnej. Na wykonanie instalacji elektrycznych zużyto 61 kilometrów przewodów, a koszt całości to blisko 31 milionów złotych. Obiekt jest funkcjonalny, zaopatrzony w nowoczesne technologie i w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Hala jest znakomicie wygłuszona. Zostały przeprowadzone specjalne badania akustyczne, a sklepienie hali zostało wygłuszone w taki sposób, by nie było tutaj pogłosu, co często bywa dużym problemem w tego typu obiektach – dodaje prezydent Klimek.

Sporym atutem Areny Ostrów ma być również parkiet, który wykonany będzie z klonu kanadyjskiego, w standardzie stosowanym w lidze NBA. Zostanie on sprowadzony specjalnie ze Stanów Zjednoczonych i będzie to pierwszy tego rodzaju parkiet w Polsce, złożony z modułów o wymiarach 1,5 m x 0,7 m, wykonanych w technologii umożliwiającej szybki montaż i demontaż w przypadku organizacji w hali imprez innych niż wydarzenia sportowe.

W obiekcie trwają obecnie prace wykończeniowe i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwszy mecz w Arenie Ostrów kibice obejrzą jeszcze tego lata.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Piątek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Filipa, Sylwany, Witalisa