AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Pracownicy ZUS pomagają potrzebującym

Kącik Prasowy

Pracownicy ZUS w okresie epidemii dbają o wypłatę emerytur, rent, zasiłków, świadczeń postojowych i obsługują miliony wniosków o zwolnienie ze składek i odroczenie terminu ich płatności. W czasie wolnym szyją natomiast maseczki dla bezdomnych.

Pracownicy ZUS w Ostrowie Wielkopolskim przekazali uszyte przez siebie maseczki do Schroniska dla kobiet i kobiet z dziećmi w Ostrowie Wielkopolskim. Maseczki ochronne, z powierzonych przez Caritas materiałów, szyło 15 pracowników ZUS z Kościana, Rawicza, Wolsztyna i Ostrowa Wlkp. Dotarły one do bezdomnych Caritasu Diecezji Kaliskiej.

Jestem bardzo dumny z moich pracowników, którzy poświęcili swój wolny czas i uszyli maseczki dla ostrowskich bezdomnych – powiedział Zdzisław Jaźwiec - dyrektor ostrowskiego oddziału ZUS, który przekazał maseczki na ręce ks. dyr. Jacka Andrzejczaka – Tym bardziej, że przez ostatnie miesiące, nasi pracownicy pracują pełną parą przy realizacji zadań wynikających z tarczy antykryzysowej, żeby rodzice opiekujący się dziećmi - otrzymali zasiłki opiekuńcze, osoby na kwarantannie - zasiłki chorobowe, a przedsiębiorcy – postojowe i zwolnienie ze składek.

 

Inf. Marlena Nowicka
regionalna rzeczniczka prasowa ZUS

w Wielkopolsce

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

9
Czwartek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Hieronima, Palomy, Weroniki