AKTUALNOŚCISportPiłka nożnaŻużelKoszykówkaPiłka ręcznaLekkoatletykaTenis stołowySiatkówkaPozostałe sporty

Piłkarki Ostrovii wracają do III ligi

Piłka nożna

Reorganizacja kobiecych rozgrywek piłkarskich sprawiła, że mimo ukończenia drugoligowych zmagań na 4. miejscu, piłkarki Ostrovii w przyszłym sezonie grać będą w III lidze.

Nie mają szczęścia do gry w II lidze piłkarki Ostrovii. Cztery lata temu w debiutanckim sezonie, mimo ukończenia rozgrywek na bezpiecznym miejscu, zostały przesunięte do III ligi w wyniku „letnich rozgrywek działaczy przy zielonym stoliku”. W kolejnym sezonie zwyciężyły trzecią ligę w cuglach, powracając na należne im miejsce. W bardzo dobrym sezonie 2018/19 ostrowianki zdobyły wicemistrzostwo II ligi, ale w roku ubiegłym piłkarska centrala podjęła decyzję o rewolucji w systemie rozgrywek kobiecych redukując liczbę grup od I ligi począwszy. To sprawiło, że aby utrzymać status drugoligowca należało ukończyć tegoroczne rozgrywki na podium.

Rundę jesienną ostrowianki zakończyły na miejscu 4 z takim samym dorobkiem punktowym co trzeci w tabeli GSS Grodzisk Wielkopolski. O tym, że to grodziszczanki sklasyfikowane zostały wyżej zadecydował październikowy mecz w Grodzisku, w którym Ostrovia przegrała 0:5. Szansy na rewanż Ostrovia niestety nie dostała – wskutek wybuchu epidemii koronawirusa runda wiosenna nawet się nie rozpoczęła, a po długim oczekiwaniu, na początku czerwca piłkarskie władze podjęły decyzję, że rozgrywki nie zostaną wznowione. Tym samym Ostrovia straciła możliwość by wskoczyć na podium, a to oznaczam, że w przyszłym sezonie znów będzie musiała walczyć w III lidze.

Zważywszy na nowy układ sił w kobiecych rozgrywkach, zreformowana III liga będzie de facto dotychczasową II ligą. Nie mniej ambitne ostrowianki z pewnością zaliczać się będą do faworytek przyszłorocznych rozgrywek i wcale nie można wykluczyć, że po raz trzeci wywalczą awans na „drugoligowe salony”.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

9
Czwartek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Hieronima, Palomy, Weroniki