AKTUALNOŚCISportPiłka nożnaŻużelKoszykówkaPiłka ręcznaLekkoatletykaTenis stołowySiatkówkaPozostałe sporty

27 czerwca w Łodzi o Superligę

Piłka ręczna

W sobotę 27 czerwca w hali "Anilana" Łódź odbędzie się mecz barażowy o awans do Superligi z udziałem szczypiornistów KPR Ostrovii i KPR Legionowo.

O ile decyzja o rozegraniu barażu o awans do Superligi zapadła dość szybko, o tyle termin i formuła ewoluowały w czasie, aż w końcu 19 czerwca władze ZPRP podjęły ostateczną decyzję.

O losach awansu zadecyduje jeden mecz, rozegrany na neutralnym terenie – w hali „Anilana” w Łodzi w sobotę 27 czerwca 2020 r. o godzinie 17:00. Formalnie gospodarzem spotkania KPR Ostrovia – KPR Legionowo będą biało-czerwoni, choć ma to znaczenie symboliczne. Niewątpliwie będzie to najważniejszy mecz w historii ostrowskiego klubu.

Przypomnijmy, że KPR Ostrovia na fotel lidera grupy B I ligi awansowała w najlepszym możliwym momencie – w weekend poprzedzający wybuch epidemii koronawirusa. Rozgrywki początkowo zawieszono, a następnie zakończono, choć początkowo miała obowiązywać zasada braku spadków i awansów. Po interwencji zwycięzców trzech grup I ligi władze polskiego szczypiorniaka zmieniły decyzję i zarządziły rozegranie turnieju barażowego, którego zwycięzca miałby uzyskać prawo gry w Superlidze. Ze względów finansowych z walki o awans wycofała się Nielba Wągrowiec i w ten sposób na placu boju pozostały dwa KPR-y – z Ostrowa i Legionowa.

Trudno wyrokować kto będzie faworytem pojedynku o Superligę, gdyż na wynik końcowy wpływ będzie miało bardzo wiele czynników. Ostrowianie w momencie przerwania rozgrywek byli „w gazie”, jednak blisko 3-miesięczna przerwa w rozgrywkach musiała w jakiś sposób odcisnąć swoje piętno na ich dyspozycji. Ale dokładnie w takiej samej sytuacji będą rywale biało-czerwonych z Legionowa.

Bez wątpienia czeka nas za tydzień arcyciekawy mecz, a my już dzisiaj trzymamy kciuki i zachęcamy do wspierania ostrowskich szczypiornistów na: https://zrzutka.pl/p8a532

Fot. Kaja Janoś

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

9
Czwartek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Hieronima, Palomy, Weroniki