AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Nowe miejsca dla przedszkolaków z dofinansowaniem /video/

Miasto

Ostrów otrzyma niemal pół miliona złotych dofinansowania w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na nowe oddziały przedszkole dla ostrowskich maluchów. Dzięki pozyskanym pieniądzom 45 przedszkolaków skorzysta z kącików tematycznych, pomocy logopedy, czy nowych urządzeń dostosowanych do najmłodszych dzieci na placu zabaw.
W środę, 17 czerwca, Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego podpisała z Krzysztofem Grabowskim, Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego umowę o dofinansowanie projektu.

- Cieszymy się każdą pozyskaną złotówką, bo ona jest w Ostrowie Wielkopolskim dobrze wykorzystywana. Inwestycja w edukację jest dla nas priorytetem. To aż 45 dodatkowych miejsc przedszkolnych. Z całą pewnością będą one dobrze wykorzystane, zarówno jeśli chodzi o rozwój naszych najmłodszych obywateli, o wartość edukacyjną, a także poczucie bezpieczeństwa rodziców dzieci, którzy będą mogli zostawić swoje pociechy w przedszkolu pod dobrą opieką – podkreśla prezydent Ostrowa.

Nowe oddziały przedszkolne zostaną dofinansowane kwotą 479 426,56 złotych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu to 564 031,25 złotych.

W ramach projektu utworzono 45 nowych miejsc dla dzieci w Przedszkolu nr 16 (jednostka mieści się przy ulicy Partyzanckiej) w Ostrowie Wielkopolskim. Nowe oddziały zostały uruchomione przy Szkole Podstawowej nr 4. Mieszczą się w nowo zaadaptowanych pomieszczeniach na parterze budynku – utworzono tu dwa oddziały dla 3 i 4-latków.

W ramach półmilionowego grantu przewidywane jest doposażenie nowo powstałych oddziałów - zakup mebli, urządzenie kącików tematycznych (kącik kuchenny, kącik przyrody). Doposażona zostanie także kuchnia, zakupione zostaną zabawki i laptop oraz sprzęt administracyjny np. kserokopiarka. Nowe urządzenia, które są bezpieczne i dostosowane do potrzeb maluchów, pojawią się na przyszkolnym placu zabaw. Pozyskane fundusze zostaną też przeznaczone na zatrudnienie i wynagrodzenie logopedów.

- W Wielkopolsce bardzo dobrze wykorzystujemy środki unijne. Widać to doskonale na przykładzie rozwoju Ostrowa Wielkopolskiego. To nie jest przecież ani pierwsza, ani ostatnia umowa, którą tu podpisujemy. W Ostrowie jest wiele inwestycji, które już zostały zrealizowane przy wsparciu środków europejskich – mówi Krzysztof Grabowski - Wiem z doświadczenia, że dobrzy pracownicy to skuteczne pozyskiwanie środków. Obserwuję to na bazie rozwoju wielu samorządów i Ostrów Wielkopolski na tej mapie z pewnością się wyróżnia.

 

 

Artur Kołaciński

Biuro Prasowe UM

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

9
Czwartek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Hieronima, Palomy, Weroniki