AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

,,Powiatówki’’ z dofinansowaniem

Powiat

Remonty dwóch dróg powiatowych otrzymały dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. 15 czerwca 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Ostrowie odbyło się podpisanie stosownych dokumentów.

Na uroczystości podpisania umów zjawili się w sumie włodarze czterech samorządów, które otrzymały dofinansowanie z tego źródła: Powiatu Ostrowskiego, Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski, Gminy i Miasto Odolanów oraz Gminy Sieroszewice.

- Dla nas samorządowców są to środki bardzo wyczekiwane. Jesteśmy po przetargu na te zadania drogowe i… możemy przystępować do pracy. W naszych kompetencjach jest wiele zadań, ale tymi najbardziej wyczekiwanymi inwestycjami są właśnie. W naszym powiecie mamy ponad 500 km dróg. W ostatnich latach zainwestowaliśmy w remonty ponad 140 mln, to znaczne pieniądze, ale ciągle jest to mało w stosunku do potrzeb. Dlatego cieszymy się na kolejne kilka milionów od Wojewody. Dziękuje wszystkim, którzy przygotowywali wnioski. Szczególne podziękowania pod adresem posła Tomasza Ławniczaka, który był mocno zaangażowany w pozyskiwanie tych środków - powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Wojewoda Wielkopolski poinformował, że w obecnej transzy z terenu powiatu Ostrowskiego dofinansowanie otrzymały cztery samorządy na 5 zadań, na łączną kwotę ponad 11,5 mln. zł.

- To samorządy dbają o bezpieczeństwo i infrastrukturę, a inwestycje przyczynią się do podniesienia bezpieczeństwa. Łącznie w 2020 r. w Wielkopolsce środkami z Funduszu Dróg Samorządowych wsparto 129 zadań, a na ten cel przeznaczono ponad 232 mln zł – powiedział Wojewoda Ł. Mikołajczyk.

Jedna z umów powiatowych dotyczy przebudowy drogi powiatowej na odcinku od miejscowości Kotowiecko do granicy Powiatu Ostrowskiego w Głóskach (Gmina Nowe Skalmierzyce). Wysokość dofinansowania to 2 073 672 zł. Koszt całego zadania wynosi ok. 3.350 mln zł, w tym  600 tys. dofinansowania w budżetu Gminy i Miasto Nowe Skalmierzyce. Za te pieniądze wyremontowany zostanie odcinek o długości 2,7 km. Na tę inwestycję przeprowadzony już został przetarg, tak więc prace budowlane mogą ruszyć niebawem. To jedna z  najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych w tym regionie. W ubiegłym roku wykonany został pierwszy odcinek drogi od Gutowa do skrętu na Będzieszyn.

Drugie dofinansowane powiatowe zadanie to przebudowa drogi z Łąkocin do miejscowości Jankowa Zaleśnego na dł. ok. 4500m. Wysokość dofinansowania 3 816 000 zł, a całe zadanie szacowane jest na ok. 6 mln zł. W tym przypadku realizacja podzielona została na dwa lata.  Po realizacji powstanie nie tylko nowa nawierzchnia, ale także ścieżka rowerowa.

– Gratuluję wszystkim samorządowcom i dziękuję Wojewodzie oraz wszystkim parlamentarzystom za wsparcie. To są dla nas ważne umowy także w kontekście sytuacji gospodarczej, z którą mamy do czynienia – powiedział Roman Pacholczyk, wicestarosta ostrowski.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

9
Czwartek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Hieronima, Palomy, Weroniki