AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Ogródki Jordanowskie otwarte!

Miasto

Ostrowskie „Jordanki” są już otwarte! Dzięki modernizacji stały się miejscem integrującym mieszkańców i przełamującym bariery. Są tu m.in. kolorowe zjeżdżalnie, piaskownice dla najmłodszych, linarium dla starszych dzieci, ale i huśtawka, karuzela dla niepełnosprawnych dzieci oraz siłownia zewnętrzna. Po miesiącach oczekiwań Ogródki Jordanowskie są już dostępne.
Koszt inwestycji to niemal 1,8 mln złotych. Natomiast uzyskane na ten cel dofinansowanie wyniosło blisko 1,4 mln złotych.

- To kultowe miejsce długo czekało na modernizację. Pragnęłam, by „Jordanki” integrowały i służyły wielu pokoleniom. Teraz jest to możliwe. Młodsze i starsze dzieci, niepełnosprawni i dorośli mogą spędzać czas w jednym miejscu wspólnie się bawiąc i relaksując – mówiła, podczas oficjalnego otwarcia, Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Na „Jordankach” powstały strefy aktywności dostosowane do wieku użytkowników. Znajdziemy tu kolorowe zjeżdżalnie i piaskownice dla najmłodszych, konstrukcje do zabawy, linarium oraz zestaw sprawnościowy dla starszych dzieci. W strefie sportowej powstało boisko wielofunkcyjne, stół do ping-ponga oraz zestaw do wspinania. Nie zapomniano także o opiekunach bawiących się tam dzieci. Dla ich rodziców i dziadków zamontowano urządzenia siłowni zewnętrznej, a także strefę relaksu ze stołami do gier. Jest tam także toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wyposażona w przewijak dla niemowląt.

- Ogródki Jordanowskie w krajobraz naszego miasta wpisały się lata temu. Nie ma pokolenia, które nie wychowałoby się właśnie tutaj. Sama przychodziłam na Ogródki Jordanowskie z moimi dziećmi, tak jak i wiele ostrowskich mam. Od dziś to obiekt, który ma służyć nie tylko ostrowskim maluchom, przedszkolakom, ale także młodzieży i seniorom. To z czego jestem dumna najbardziej, to fakt, że z ostrowskich ”Jordanek” od dzisiaj będą mogli korzystać niepełnosprawni – dodała prezydent Beata Klimek.

- Niezmiernie mi miło, że możemy dziś być razem w tym miejscu, wymarzonym przez mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Chylę czoła i gratuluję wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektów na rzecz rozwoju Ostrowa. Życzę kolejnych, pięknych inwestycji, by nam wszystkim żyło się lepiej – zaznaczyła Marzena Wodzińska, Marszałek Województwa Wielkopolskiego

Przecięcia wstęgi i oficjalnego otwarcia Ogródków Jordanowskich dokonali: prezydent Beata Klimek, Marszałek Marzena Wodzińska, przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Lisiecki, przewodniczący Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji Mateusz Nycek, przewodniczący zarządu Rady Osiedla nr 11 im. Powstańców Wielkopolskich Lech Jaszczyk, projektant Marcin Domagała z Dastore, wykonawca Zdzisław Detka z firmy Usługowo – Handlowej Malbud Detka oraz Krzyś i Milenka.

Modernizacja Ogródków Jordanowskich to część większego projektu pn. „Rewitalizacja przestrzeni miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego", który objął modernizację budynku sali sesyjnej na centrum aktywności lokalnej, modernizację amfiteatru w Parku Miejskim, rewitalizację ciągu ulic w centrum miasta i właśnie ostrowskie „Jordanki”.

REKLAMA
Redaktor Tuba

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

9
Czwartek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Hieronima, Palomy, Weroniki