AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Podsumowanie roku szkolnego w Zespole Szkół Technicznych

Nauka

W piątek 26 czerwca kończy się rok szkolny 2019/20. W ostrowskim Zespole Szkół Technicznych tak jak w innych placówkach szkolnych, w związku z panującą epidemią, wręczenie świadectw odbywa się w niecodzienny sposób.

REKLAMA

W Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Technicznych z powszechnie znanych przyczyn nie ma uroczystego zakończenia roku szkolnego. Zamiast tego, w ciągu czterech dni  800 uczniów otrzyma świadectwa od wychowawców na boisku szkolnym  z zachowaniem środków ostrożności.  125 osób zdobyło  świadectwa z paskiem. Prymus szkoły - Jakub Rosiński ma średnią 5,92 i został wytypowany do stypendium Premiera.

Obecnie w szkole trwają egzaminy zawodowe dla ponad 400 uczniów i zakończą się dopiero 3 lipca. To bardzo trudny czas zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. Na dodatek pandemia wymaga podjęcia szczególnych środków ostrożności podczas egzaminów.

Mimo tego szczególnego okresu zdalnej nauki, Zespół Szkół Technicznych osiągnął w tym roku szkolnym duże sukcesy np. :

  • 15 uczniów zostało finalistami Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości,
  • zespół uczniów wystąpił w finale konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Przedsiębiorstwo,
  • kilkoro maturzystów brało udział w ogólnopolskim  finale Śląskiego Festiwalu Nauki 2020, w Międzynarodowej Wystawie Wynalazków SWIS, zdobyli również tytuły „Młodych Innowatorów” ,
  • trzy zespoły wystąpiły w ogólnopolskim finale Konkursu Naukowego EXPLORY w Gdyni,

Te sukcesy spowodowały, że w dniu 24 czerwca Rada Pedagogiczna  wystąpiła  z wnioskami   o stypendia: Starosty, Marszałka, Ministra, Premiera, dla 16 uczniów.

W sporcie, w klasyfikacji Województwa Wielkopolskiego, ZST zajęło w tym roku 18 miejsce, co jest największym osiągnięciem od wielu lat. Możemy pochwalić się zawodnikiem SUMO- Michałem Grzempowskim, który zajął II miejsce w Pucharze Polski w 2020r. oraz Dawidem Grząką brązowym medalistą Halowych Mistrzostw Polski w LA.

Inf. Eugeniusz Namysł dyrektor ZST

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Stanislaw Marek
Dobry dzien, Czy szukasz pozyczki na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej, splate rachunków lub pozyczki osobiste? skontaktuj sie z Stanislaw Marek teraz Aby uzyskac wiecej informacji na temat programu pozyczki przy oprocentowaniu 2%. pozdrowienia Stanislaw Marek Kontaktowy adres e-mail: stlwmrk@gmail.com

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Piątek
Grudzień 2020
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Barbary, Hieronima, Krystiana
REKLAMA