AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Koronawirus u samorządowców. Skończyło się na strachu

Powiat

Po jednodniowej kwarantannie prezydenci Ostrowa, Kalisza oraz starosta ostrowski zakończyli kwarantannę, na którą zostali skierowani po spotkaniu Stowarzyszenia Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej w której uczestniczyła osoba zakażona koronawirusem.

18 czerwca w Odolanowie odbyło się posiedzenie Stowarzyszenia Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Tydzień później okazało się, że uczestniczący w nim wójt gminy Brzeziny zakażony jest koronawirusem. Zważywszy, że warunki w jakich odbywało się posiedzenie niosły ze sobą ryzyko zakażenia pozostałych jej uczestników, wszyscy (około 25 osób) zostali decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kaliszu objęci przymusową kwarantanną. W gronie tym znaleźli się między innymi prezydenci Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza oraz starosta ostrowski.

Wykonane w piątek 26 czerwca testy na obecność koronawirusa dały wynik negatywny, o czym poinformowali m.in. prezydent Beata Klimek i starosta Paweł Rajski. Tym samym został z nich zdjęty obowiązek kwarantanny.

Powyższa sytuacja pokazuje, że powinniśmy wykazać podwyższoną czujność w każdych okolicznościach. Letnia aura nie sprzyja noszeniu maseczek i rękawiczek, nie mniej są to nadal najprostsze metody chronienia siebie i innych przed zakażeniem podstępnym wirusem. Niezmiennie pamiętać należ o częstym myciu bądź dezynfekowaniu rąk.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

9
Czwartek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Hieronima, Palomy, Weroniki