KPR Ostrovia zwycięzcą barażu!

Piłka ręczna

Piłkarze ręczni KPR Ostrovii zrobili to co do nich należało i pokonali w barażu o awans do Superligi KPR Legionowo 32:26. Teraz „piłka” w rękach działaczy, którzy muszą skutecznie odwołać się od decyzji władz Ligii by móc występować w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Mecz rozgrywany w hali Anilana w Łodzi lepiej rozpoczęli ostrowianie, którzy w pierwszych minutach uzyskali dwubramkową przewagę prowadząc 6:4. Później ekipa biało-czerwonych stanęła w miejscu pozwalając rywalom rozwinąć skrzydła i tracąc aż 6 bramek z rzędu (6:10). Podopiecznym trenera Nowakowskiego udało się w końcu przełamać złą passę zdobywając siódmą bramkę, a wykorzystując grę rywali w osłabieniu, poszli za ciosem i tym razem oni popisali się serią i to aż 8-bramkową. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem 14:10, ekipa z Legionowa w ostatnich sekundach dobrze rozegrała rzut wolny zdobywając jedenastą bramkę.

Wynik drugiej połowy otworzył Gracjan Wróbel, a chwilę później ostrowianom udało się raz jeszcze wykorzystać grę w przewadze i powiększyć prowadzenie do pięciu bramek (17:12). W kolejnych minutach gra toczyła się bramka za bramkę, co bardzo odpowiadało biało-czerwonym. Udane interwencje w bramce Patryka Folusznego z czasem pozwoliły Ostrovii odskoczyć na 7 bramek (22:15), w związku z czym w ostatnim kwadransie gry biało-czerwoni kontrolowali grę, a ich zwycięstwo ani przez chwilę nie było zagrożone. Na cztery minuty przed końcem mieliśmy wynik 31:23 i choć Legionowo w końcówce odrobiło kilka bramek, to jednak ostrowianie wraz syreną końcową mogli świętować sukces.

Bardzo dobry mecz rozegrali Patryk Marciniak i Gracjan Wróbel. Ten drugi może być pewnym w 100% występów w Superlidze, gdyż… podpisał już kontrakt z MKS-em Kalisz. Pozostali zawodnicy muszą zaczekać na działania władz klubu, które będą miały bardzo trudną przeprawę by przekonać władze Superligi do przyznania KPR Ostrovii licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

KPR Ostrovia Ostrów - KPR Legionowo 32:26 (14:11)