AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Razem dla społeczności lokalnej i funkcjonariuszy

Miasto

Areszt Śledczy w Ostrowie Wielkopolskim, we współpracy z Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Ostrowie Wlkp., podejmuje działania na rzecz lokalnej społeczności i funkcjonariuszy Służby Więziennej

Od samego początku

Członkowie NSZZFiPW byli inicjatorami akcji szycia maseczek w jednostce. Od samego początku znajdowali się wśród tych funkcjnoariuszy Aresztu, którzy angażowali się w organizację produkcji i pozyskiwanie materiałów i maszyn do szycia. W ostatnim czasie, w ramach akcji #resortsprawiedliwoscipomaga, pozyskali materiał do uszycia 29 000 maseczek ochronnych, które powstają w ramach programu readaptacji "Akademia Taty i Wolontariusza". Bedą one przeznaczone na użytek funkcjonariuszy więziennictwa w całej Polsce oraz wydawane potrzebującym z lokalnej społeczności. Jednostka przekazała pierwszą partię maseczek w ilości ponad 22 tysięcy.

Ozonator dla bezpieczeństwa

18 czerwca Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Ostrowie Wielkopolskim przekazał w nieodpłatne użytkowanie, na ręce mjr. Waldemara Zaremby - Dyrektora Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim, ozonator. Sprzęt umożliwi sprawną i skuteczną dezynfekcję pomieszczeń jednostki penitencjarnej oraz pojazdów konwojowych. Jest kolejnym urządzeniem, po lampach wiruso- i bakteriobójczych, pozyskanym przez adminstrację w celu zwiększenia bezpieczeństwa epidemiologicznego jednostki.

Tekst: por. Michał Łuczkanin

Fot: por. Michał Łuczkanin, chor. Przemysław Baranek

REKLAMA
Redaktor Tuba

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

9
Czwartek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Hieronima, Palomy, Weroniki