AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Klub Przyjazny Powiat podsumował rok 2019 w Powiecie Ostrowskim

Powiat

Podczas absolutoryjnej Sesji Rady Powiatu Ostrowskiego za udzieleniem wotum zaufania i absolutorium Zarządowi Powiatu zagłosował również opozycyjny Klub Przyjazny Powiat.

- Cieszę się, że powiatowi radni z mojej samorządowej drużyny od ponad 1,5 roku pokazują w Radzie Powiatu Ostrowskiego jak być merytoryczną i odpowiedzialną opozycją, aktywnie inicjując jednocześnie nowe pozytywne działania dla mieszkańców – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

- Klub Przyjazny Powiat, jako jedyna powiatowa opozycja, patrzy na działalność koalicyjnego Zarządu Powiatu przede wszystkim w sposób obiektywny, praktyczny i merytoryczny. Jesteśmy opozycją odpowiedzialną, bo zależy nam przede wszystkim na rzeczywistej pracy dla mieszkańców, a nie robieniu z życia samorządowego brutalnej polityki prowadzącej do degradowania lokalnego życia publicznego. I choć jako jedyny opozycyjny klub nie uczestniczymy bezpośrednio we władzy wykonawczej, nasze działania – również powiatowy dorobek 2019 roku - to przykład merytorycznej pracy samorządowej i udanych pozytywnych inicjatyw – wskazuje radny Bartosz Ziółkowski, przewodniczący Klubu Przyjazny Powiat w Radzie Powiatu Ostrowskiego.

Lokalne działania zrealizowane w Powiecie Ostrowskim z inicjatywy Klubu Przyjazny Powiat w 2019 roku to m.in. inwestycje modernizacyjne i remontowe w I i III Liceum Ogólnokształcącym, wdrożenie powiatowego programu „Bezpieczny pieszy” i powstanie pierwszego bezpiecznego przejścia przy ul. Limanowskiego przy ostrowskim Szpitalu czy dotacja w wysokości 700 tysięcy złotych na przebudowę i modernizację Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. Ponadto z inicjatywy Klubu Przyjazny Powiat w 2019 roku Powiat Ostrowski po raz pierwszy przyznał dotacje lokalnym organizacjom pozarządowym na społeczne projekty edukacyjne w zakresie walki ze smogiem. Zainicjowano również edukację energetyczną młodzieży w oparciu o konkurs „Energia mojej przyszłości – Wielkopolska 2050” i budowanie „pokolenia czystej energii” w Powiecie Ostrowskim.

- Jak wskazał niedawny wspólny miejsko-powiatowy Apel Klubu Przyjazne Miasto i Powiat w obecnych szczególnych okolicznościach, spowodowanych również epidemią koronawirusa i jej społeczno-gospodarczymi skutkami, bardzo potrzeba lokalnej ostrowskiej zgody i samorządowej konsolidacji – zaznacza Mateusz Nycek, rzecznik Klubu Przyjazne Miasto i Powiat oraz członek ogólnopolskich Komisji Związku Powiatów Polskich.

Inf. Mateusz Nycek /Przyjazne Miasto i Powiat/

 

 

REKLAMA
Redaktor Tuba

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

9
Czwartek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Hieronima, Palomy, Weroniki