AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w SP9!

Nauka

Kartki w kalendarzu pokazują, że kolejny rok szkolny przeszedł właśnie do historii. Ostatnie miesiące nauki, były szczególne zarówno dla uczniów, nauczycieli jak i rodziców, którzy w związku ze stanem epidemii, pracowali w trybie zdalnym. Nigdy wcześniej podobna sytuacja nie miała miejsca, a polska edukacja  nie przeszła tak ogromnej „metamorfozy”

26 czerwca br. mury ostrowskiej dziewiątki, opuścili ósmoklasiści, którzy po wielu latach wytężonej pracy, przystąpili do egzaminu zamykającego ten etap kształcenia.
W piątkowy poranek odebrali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, nagrody książkowe i listy gratulacyjne oraz Stypendia „Pilny Uczeń”. Wyróżnieni zostali wszyscy, którzy sławili dobre imię SP9 w zawodach sportowych, konkursach, sprawowali opiekę nad sztandarem, czy angażowali się w różnorodne inicjatywy. Najstarszą grupę uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim żegnała dyrektor szkoły pani Justyna Uciechowska, wicedyrektorzy: pani Iwona Wojciechowska oraz pani Maria Gryczka, wychowawcy, nauczyciele i trenerzy.

Podobne podsumowanie miało miejsce w trakcie uroczystości zakończenia roku szkolnego na poziomie uczniów klas III, którzy już od września „dołączą” do starszej grupy wiekowej i rozpoczną swoją przygodę z nauką zupełnie nowych przedmiotów.
Dziś gratulowali im przedstawiciele dyrekcji i wychowawcy. Trzecioklasiści otrzymali upragnione świadectwa, listy gratulacyjne oraz nagrody za doskonałe wyniki w nauce.

Uczniowie klas I i II oraz IV, V, VI i VII spotkali się w tym roku z wychowawcami, którzy docenili wkład pracy, przedstawili bilans osiągnięć, wręczyli świadectwa, nagrody książkowe oraz gratulacje kierowane do rodziców. Ponadto przekazali Stypendia „Pilny Uczeń” przyznawane za najwyższy przyrost średniej i nagrody ufundowane przez organizatorów konkursów z różnych dziedzin.

Szczególny czas oraz nałożony reżim sanitarny spowodował, iż warunki organizacji uroczystości pożegnania poszczególnych klas, musiały być dostosowane do panującej sytuacji. Wszyscy uczniowie zobowiązani zostali do zachowania odpowiednich odstępów, nałożenia maseczek oraz dokładnej dezynfekcji rąk przed wejściem do sal. Zasad bezpieczeństwa przestrzegali także nauczyciele i pracownicy szkoły.

Podsumowanie roku szkolnego 2019/2020 pokazało, że nawet najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu z  drugą osobą. Niech okres wakacyjnej przerwy będzie dla wszystkich czasem bezpiecznego wypoczynku, spokoju i gromadzenia nowej energii. Do zobaczenia we wrześniu!

Inf. Barbara Bednarczyk /SP9/

REKLAMA
Redaktor Tuba

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Poniedziałek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Bianki, Borysa, Wawrzyńca