AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

W Raszkowie powstał nowy Zespół Ratownictwa Medycznego

Gm. Raszków

W Raszkowie został utworzony kolejny zespół ratownictwa medycznego. Z taką rekomendacją do ministra zdrowia wystąpił wojewoda wielkopolski. W rezultacie od 1 lipca 2020 roku w Raszkowie funkcjonuje całodobowy podstawowy zespół ratownictwa medycznego dysponujący nową karetką.

W południowej Wielkopolsce został utworzony kolejny zespół ratownictwa medycznego. Z taką rekomendacją do ministra zdrowia wystąpił wojewoda wielkopolski. W rezultacie od 1 lipca 2020 roku w Raszkowie funkcjonuje całodobowy podstawowy zespół ratownictwa medycznego dysponujący nową karetką.

Decyzję o powstaniu nowego zespołu ratownictwa zatwierdził minister zdrowia w ramach "Planu Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla województwa wielkopolskiego". Podczas konferencji prasowej w Raszkowie, wojewoda wyjaśnił powody utworzenia zespołu.

 - Dodatkowy zespół ratownictwa medycznego w powiecie ostrowskim pozwoli zabezpieczyć region, w którym miejscowości są oddalone o ponad 30 km od dotychczasowego miejsca stacjonowania ZRM, a do tego znajdują się poza głównymi drogami wojewódzkimi. Dotarcie do nich, przy wzmożonym ruchu, zajmuje czasami ponad 30 minut. Nowe miejsce stacjonowania w Raszkowie pozwoli na to, by czas dotarcia do miast położonych w północnej części powiatu zmniejszył się do maksymalnie 10 minut - mówił Łukasz Mikołajczyk. 

- Pozytywna rekomendacja wynika z priorytetów rządu premiera Mateusza Morawieckiego, który na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo i zdrowie obywateli. W przypadku dojazdu karetki do chorego czas ma wielkie znaczenie, bo często to właśnie ułamki sekund decydują o życiu człowieka ­- wskazał wojewoda. Całoroczny koszt utrzymania podstawowego zespołu ratownictwa medycznego z miejscem stacjonowania w Raszkowie wyniesie 1 mln 282 tys. zł. Na zakup karetki środki zabezpieczył miejscowy samorząd. 

- Żadne pieniądze nie przyniosłyby mieszkańcom takiej radości, jak to, że od 1 lipca będziemy dysponowali karetką, która poprawi znacząco bezpieczeństwo. Na to wiele lat czekaliśmy i teraz to się spełnia - mówił burmistrz gminy Raszków, Jacek Bartczak. 

Anna Czuchra /Biuro Prasowe GW/

REKLAMA
Redaktor Tuba

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Poniedziałek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Bianki, Borysa, Wawrzyńca