AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Reggae na Piaskach zaprasza online

Rozrywka i kultura

Nie wszystkie festiwale w dobie koronawirusa odpuściły. 24 i 25 lipca zapraszamy na wyjątkową edycję online Konkursu Młodych Talentów i Festiwalu Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim. Ze specjalnie przygotowanego studia video popłyną festiwalowe wspomnienia, wywiady z artystami, którzy zagrali na Piaskach. Będą też specjalne koncerty zagrane przez jamajskich i polskich artystów.

W tym roku przypada 20-lecie Festiwalu Reggae na Piaskach, więc organizatorzy zrobili wszystko, by nawet koronawirus nie zepsuł jubileuszu. Skoro więc nawet po niedawnym poluzowaniu rygorów nie można było normalnie przygotować kolejnej edycji, postanowili nie poddawać się i przygotować wersję online festiwalu.

Już 24 i 25 lipca, nad jeziorem Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim stanie studio video, z którego realizowana będzie wielogodzinna, bezpłatna transmisja internetowa dla wszystkich miłośników muzyki reggae w Polsce i zainteresowanych na świecie.

Internetowy przekaz dostępny będzie na oficjalnej stronie festiwalu: www.reggaenapiaskach.pl oraz w mediach społecznościowych festiwalu: na www.youtube.com/reggaenapiaskach oraz www.facebook.com/reggaenapiaskach

 

SOBOTA, 25 LIPCA, OD 18.00

Z racji jubileuszu 20-lecia Reggae na Piaskach, w sobotę 25 lipca, od godziny 18.00 emitowane będą najciekawsze, często niepublikowane, fragmenty koncertów gwiazd festiwalu: Dubtonik Kru, Rootz Underground, Izrael, Andrew Tosh, Jafia, Ras Zachary, Gedeon Jerubbaal, Dubska, Tabu, Pura Vida i wielu innymi.

Wrócą znane i nieznane wspomnienia i anegdoty festiwalowe.

Będą łączenia na żywo i rozmowy z artystami z całego świata, występującymi na Reggae na Piaskach o tym, jak wspominają ostrowska publiczność i atmosferę na festiwalu.

Nie zabraknie też oczywiście nowych koncertów, zagranych specjalnie dla Reggae na Piaskach przez artystów na całym świecie. Prosto z Jamajki zagrają: EVERTON BLENDER, RACHAAD AMARJII GREEN & Natural Heights Band oraz IMAR SHEPHERD. Z Belgii piękne akustyczne dźwięki zagra i zaśpiewa PURAMAN– lider dobrze znanego ostrowskiej publiczności zespołu Pura Vida. Z Londynu zaśpiewa dla nas swoim cudownym głosem QSHAN DEYA – utalentowany artysta z maleńkiej karaibskiej wysepki Saint Vincent and Grenadines.

Honoru polskiego reggae bronić będzie w akustycznym stylu DAREK MALEJONEK– jeden z założycieli legendarnego Izraela i lider Maleo Reggae Rockers. Pięknymi dźwiękami swojego projektu World A Riddim ukołysze Was KRYSTIAN K-JAH WALCZAK z całą plejadą polskich i światowych gwiazd reggae, jak Runkus, Kamau, Tamika i inni.  

 

PIĄTEK, 24 LIPCA, OD GODZINY 18.00

Dzień wcześniej, w piątek 24 lipca organizatorzy zapraszają przed ekrany komputerów i smartfonów na 14. edycję Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka. Najstarszy i jedyny obecnie w Polsce odbywający się bez przerwy konkurs dla młodych zespołów grających reggae odbędzie się również w zmienionej formule. Zamiast koncertów i grania na żywo, tym razem zespoły nadesłały swoje produkcje video. To były zarówno clipy, jak również nagrania studyjne i koncertowe oraz nowe formy, czyli „koronaclipy”- czyli clipy nagrane w warunkach obostrzeń spowodowanych koronawirusem.

Przypomnimy wszystkich dotychczasowych laureatów i zaprezentujemy tegorocznych uczestników. Do tegorocznego konkursu zakwalifikowano nastepujace zespoły i wykonawców: N4ME IT SOUND, NALEDII, I REY, BOLEO & FOLLOW THE RIDDIM, POSSITIVE REGGAE ROCKERS, ZAKRĘTY.

W tegorocznym głosowaniu laureata wybiorą internauci. Na najlepszy zespół czeka nagroda finansowa, zaproszenie na przyszłoroczny festiwal i nagrody dodatkowe.   

 

Zaplanujcie sobie czas, oglądajcie, udostępniajcie i zaproście znajomych.

Razem nie damy się koronawirusowi / REGGAE AGAINST CORONAVIRUS !

 

Obie transmisje dostępne będą na:

www.reggaenapiaskach.pl
www.youtube.com/reggaenapiaskach
www.facebook.com/reggaenapiaskach

 

Inf. Jarosław Wardawy

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Poniedziałek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Bianki, Borysa, Wawrzyńca