Burzowe zwycięstwo po ciężkim boju

Żużel

Żużlowcy Lokomotivu wysoko zawiesili poprzeczkę Arged Malesa TŻ Ostrovii. Do tego sporo zamieszania wprowadziła burza, która przetoczyła się nad Ostrowem. Wydaje się, że nie wpłynęła ona na wynik meczu, a ostrowianie ostatecznie pokonali Łotyszy 49:41.

16. Jakub Krawczyk ns

Występujący w roli gościa w ekipie Lokomotivu Wadim Tarasienko brylował na ostrowskim torze i dopiero w ostatnim swoim starcie został pokonany, co ciekawe – przez wszystkich zawodników, jednak zdarzyło się to w momencie, gdy losy meczu były już rozstrzygnięte.

Wcześniej przebieg meczu „ustawili” młodzieżowcy gości, którzy w drugim wyścigu, podwójnie pokonali Szostaka z Grzelakiem, a w czwartej gonitwie Michaiłow zdobył 1 punkt na Grzelaku. Wspomniany Tarasienko i Pontus Aspgren w pierwszych biegach zdobywali trójki i tylko wygrana 4:2 pary Klindt-Okoniewski dawała nadzieję miejscowym kibicom na odrabianie strat. Po pięciu wyścigów mieliśmy wynik 13:17.

W szóstym wyścigu świetnie spod taśmy wyszli Szostak z Klindtem, ale jadący na trzecim miejscu Kostygow zanotował upadek, zaś w powtórce osamotniony Poudżuks pokonał juniora Ostrovii i ostrowianie wygrali ten bieg tylko 4:2. Chwilę później Walasek z Gapińskim wyprowadzili O-vię na prowadzenie podwójnie pokonując rywali (22:20), ale Tarasienko z Aspgrenem w biegu ósmym doprowadzili do remisu 24:24. Co gorsza nad Stadionem Miejskim po tym wyścigu rozpętała się burza i istniało ryzyko, że mecz zostanie zakończony przy wyniku remisowym.

Po kilkunastominutowej przerwie rozegrano dziewiąty wyścig, w którym Gapiński z Walaskiem powtórzyli wygraną 5:1, a przy wyniku 29:25 znowu zaczął padać deszcz i sędzia musiał ponownie przerwać zawody. Tym razem przerwa trwała dłużej, ale w tym momencie ostrowscy kibice już nie musieli obawiać się straty punktu w razie jego przedwczesnego zakończenia. Dopiero po ponad godzinie wznowiono zawody, ale jak się okazało zmiana nawierzchni toru nie wpłynęła na przebieg meczu, który dalej był wyrównany i przed biegami nominowanymi mieliśmy wynik 41:37.

Losy meczu rozstrzygnęli startujący w 14 biegu Klindt z Cyferem pokonując 4:2 Michaiłowa z Kudriaszowem (45:39). Takim samym wynikiem zakończył się wyścig 15 – wygrany mecz trójką przypieczętował Grzegorz Walasek, a jadący na trzecim miejscu Gapiński nie dał się wyprzedzić niepokonanemu dotąd Trasience.