AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Obozowali, choć w podwyższonym reżimie

Turystyka

Harcerze Szczepu Drużyn ZHP „Jedyneczka” powrócili z obozu w Kuźnicy Brzeźnickiej. Program tegorocznego obozu dostosowany był do aktualnej sytuacji epidemiologicznej, a większość zajęć odbywała się w lesie lub na terenie bazy obozowej, na której zakwaterowani byli ostrowscy druhowie.

Trwająca już czwarty miesiąc pandemia koronawirusa sprawiła, że tylko nieliczne środowiska harcerskie zdecydowały się w tym roku na organizację letnich obozów. Jednym z tych środowisk był Szczep Drużyn „Jedyneczka” działający przy Szkole Podstawowej nr 6.

- Na obozy jeździmy co roku. Tym razem długo czekaliśmy na wytyczne GIS i Głównej Kwatery ZHP, ale gdy tylko się one ukazały zrobiliśmy wszystko by i w tym roku móc podsumować całoroczną działalność obozem pod namiotami – mówi komendant szczepu phm. Dawid Binek.

Jak się okazało, nie było to takie proste, gdyż wiele baz harcerskich nie zostało uruchomionych na tegoroczne wakacje. Ostatecznie jednak udało się znaleźć miejsca w Ośrodku Obozowo-Biwakowym Hufca ZHP Ruda Śląska w Kuźnicy Brzeźnickiej w województwie łódzkim i właśnie tam w dniach 18-26 lipca obozowali ostrowscy harcerze.

- Postanowiliśmy w tym roku program obozu skoncentrować na atutach lasów otaczających miejsce obozowania oraz na tym co oferuje sama baza – mówi zastępczyni komendanta ds. programowych pwd. Wiktoria Misiak.

Każda z drużyn w trakcie obozu organizowała wyprawy do lasu oraz gry terenowe, sporo atrakcji zaoferowała też harcerzom baza obozowa dysponująca kajakami, ścieżką przyrodniczą, czy różnego rodzaju urządzeniami pozwalającymi sprawdzić swoją formę fizyczną. Sporą atrakcją okazał się spływ kajakowy przepływającą przez bazę rzeczką Kocinką, pełną takich „atrakcji” jak powalone drzewa, zakola, czy płycizny, wymagających sporego wysiłku i umiejętności.

Wieczorne ogniska sprzyjały również wspomnieniom i planom na przyszłość, których ostrowskim harcerzom nie brakuje. W tym roku Szczep „Jedyneczka” obchodzić będzie 15-lecie swojej działalności. Część uczestników wróciła do domów z nowymi stopniami i sprawnościami harcerskimi, wszyscy zaś bez wyjątku przywieźli ze sobą spory bagaż przygód i chęci do działania w nowym roku harcerskim.

W obozie wzięły udział: 1 Drużyna Harcerska im. Tadeusza Kościuszki, 101 Drużyna Harcerek Starszych „Irinen” im. K.K. Baczyńskiego, 111 próbna Drużyna Harcerzy Starszych i 100 Drużyna Wędrownicza im. Roberta Baden-Powella.

Wyjazd dofinansowano ze środków Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Poniedziałek
Maj 2021
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Antoniny, Izydory, Jana
REKLAMA