Efektowna inauguracja Ostrovii

Miłą niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze Ostrovii pokonując w meczu 1. kolejki IV ligi Lubuszanina Trzcianka 3:0.

Ekipa Lubuszanina to zespół ze sporymi ambicjami, choć w bieżącym sezonie występujący w mocno odmłodzonym składzie – średnia wieku drużyny, która pojawiła się na Stadionie Miejskim w Ostrowie wynosiła niespełna 20 lat. Ostrovia z kolei od kilku już lat konsekwentnie stawia na młodzież, choć skład uzupełniają doświadczeni gracze, co przynosi całkiem dobre rezultaty.

Potwierdził to sobotni mecz, w którym wynik w 15. minucie otworzył strzałem głową 20-letni Krystian Mokrzycki. Ostrowianie do końca pierwszej połowy utrzymali jednobramkowe prowadzenie, choć nie brakowało im okazji do podwyższenia wyniku.

Co się nie udało przed przerwą, udało się po przerwie. Niewiele ponad kwadrans od wznowienia gry akcję Ostrovii celnym strzałem zwieńczył drugi 20-latek Maciej Mikulski przy asyście Michała Giecza, a siedem minut później zwieńczył dzieło Damian Izydorski.

Biało-czerwoni tym samym zainkasowali bardzo cenne 3 punkty. Warto pamiętać, że tegoroczny system rozgrywek nie daje okazji do rewanżu, a to oznacza że mecze u siebie trzeba po prostu wygrywać.

TP Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. - MKS Hydro Lubuszanin Trzcianka 3:0 (1:0)

bramki: Mokrzycki (15'), Mikulski (61'), Izydorski (68')

Ostrovia: Bartosz Jankowski – Kamil Krawczyk (86′ Patryk Kaźmierczak), Łukasz Wiącek, Jordan Kaczmarek (86′ Patryk Kaczmarek), Mateusz Rachwalski (75′ Paweł Jasiński), Marek Szymanowski, Krystian Mokrzycki, Maciej Mikulski (65′ Damian Błaszczyk), Damian Izydorski (75′ Mateusz Ziemiański), Michał Giecz, Mateusz Sobczak (65′ Safian Skupiński).