Niespodzianka na dobry początek

Mało kto się spodziewał, że piłkarze beniaminka IV ligi - Odolanovii Odolanów zainkasują pełną pulę w wyjazdowym meczu z wymagającą Obrą Kościan. Odolanowianie zasłużenie zwyciężyli 2:1 i od razu zdobyli pierwsze ligowe punkty.

Mecz w Kościanie piłkarze Odolanovii rozpoczęli najlepiej jak mogli – już w 8 minucie Jakub Bąk pokonał bramkarza gospodarzy wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Strata bramki pobudziła piłkarzy Obry do aktywniejszej gry, a swoje starania gospodarze zwieńczyli sukcesem w 33 minucie doprowadzając do remisu 1:1. Wydawało się, że celem beniaminka będzie od tego momentu obrona remisu, tymczasem kilka minut po utracie bramki Jakub Kłobusek zdobył gola na 2:1 i z takim wynikiem odolanowianie schodzili na przerwę.

Po przerwie goście musieli włożyć wiele wysiłku by obronić korzystny wynik – z powodu kontuzji boisko opuścił Mikołaj Marciniak. W ciągu niespełna 20 minut dwie żółte kartki „zarobił” zdobywca bramki Jakub Bąk i musiał zejść do szatni. Mimo tych strat Odolanovia nie straciła tego co najważniejsze, czyli bramki i odniosła sensacyjne zwycięstwo inkasując bezcenne trzy punkty.

Obra Kościan – Odolanovia Odolanów 1:2 (1:2)