AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Oświadczenie szpitala w sprawie śmierci 28-letniej pacjentki

Zdrowie

Dyrekcja ostrowskiego szpitala wydała oświadczenie w sprawie śmierci 28-letniej ciężarnej pacjentki z Ostrzeszowa, która trafiła do Ostrowa w stanie nagłego zatrzymania krążenia.

Do zdarzenia doszło 3 sierpnia w godzinach popołudniowych, kiedy to do ostrowskiego szpitala dotarła karetka z ciężarną 28-letnią pacjentką przewiezioną ze szpitala w Ostrzeszowie. Wcześniej przez kilka godzin przebywała na ostrzeszowskim OIOM-ie, gdzie trafiła z powodu duszności i kilkugodzinnego osłabienia. Tam lekarze stwierdzili niewydolność wielonarządową i niewydolność oddechową, przekierowując pacjentkę do szpitala w Ostrowie.

Pogarszający się stan pacjentki sprawił, że zespół karetki transportowej, a następnie zespół anestezjologiczny i kardiolog ostrowskiej placówki podjęli czynności resuscytacyjne, które niestety nie dały efektu. Pacjentka zmarła przed przyjęciem na oddział, natomiast media, powołując się na słowa prezesa ostrzeszowskiego szpitala Marka Nowińskiego, opublikowały informację jakoby trzy szpitale (w Kaliszu, Ostrowie i Poznaniu) miały odmówić jej przyjęcia. Potwierdzenia tych informacji nie znajdujemy w oficjalnym oświadczeniu wydanym przez prezesa Nowińskiego. Przypomnieć należy, że ostrowski Oddział Ginekologii od 1 sierpnia pozostaje zamknięty ze względu na stwierdzenie zakażenia koronawirusem.

Dyrekcja ostrowskiego szpitala w związku z zaistniałą sytuacją wydała oświadczenie, w którym dementuje informacje o rzekomej odmowie przyjęcia pacjentki informuje również o ewentualnym „podjęciu odpowiednich kroków prawnych” w przypadku „dalszego rozgłaszania nieprawdziwych informacji dotyczących Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim”.

Pełną treść obu oświadczeń publikujemy w załącznikach poniżej.

ZałącznikiAdmin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Anieli, Juliana, Przemysława