AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

„Wakacje z Uśmiechem” już za nami /video/

Turystyka

W warunkach podwyższonego reżimu sanitarnego 240 uczestników wzięło udział w 5 turnusach półkolonii „Wakacje z Uśmiechem” zorganizowanych jak co roku na Stanicy Harcerskiej „Zielona Polana”.
REKLAMA

Tegoroczne wakacje pod wieloma względami są inne niż w latach poprzednich. Głównie za sprawą obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, ale również ze względu na konsekwencje wprowadzanych restrykcji. Aż do końca maja organizatorzy letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży musieli czekać na wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Kiedy już wytyczne te były znane, Ostrowski Hufiec ZHP przystąpił do organizowania cieszących się co roku dużą popularnością półkolonii na Stanicy Harcerskiej „Zielona Polana”.

Wspomniane wytyczne sprawiły, że ograniczono zarówno liczebność grup, jak i liczbę grup i liczbę turnusów do 4 zamiast 6. To oznaczało, że w jednym turnusie będzie mogło uczestniczyć 48 dzieci (4 grupy po 12 osób), podczas gdy w minionych latach liczba uczestników przekraczała 100. Zmianie uległ również program półkolonii – ograniczono się do zajęć stacjonarnych w obrębie stanicy, podzielonej na 4 sektory oraz zajęć w lesie otaczającym obiekt. Dodatkową atrakcją były natomiast warsztaty mydlarskie i przejażdżki na kucach.

Okazało się, że przygotowane w ten sposób zajęcia – w strefie ogniskowej, w strefie obozowej, w strefie gier i zabaw oraz w strefie sportowej połączone z wyprawami do lasu zaabsorbowały bez reszty uczestników półkolonii, którzy zmęczeni choć szczęśliwi wracali do domów lub… wracać nie chcieli.

- Długa kwarantanna społeczna sprawiła, że dzieci nawet w tak ograniczonych warunkach spragnione były kontaktów z rówieśnikami i nadzwyczaj chętnie brały udział we wszystkich zajęciach, a wyprawy do lasu okazały się przebojem półkolonii – mówi komendantka hufca hm. Izabela Potasznik.

Spora w tym zasługa instruktorów harcerskich, którzy zaadaptowali na potrzeby półkolonii zajęcia prowadzone na codzień w swoich drużynach. Dzięki temu dzieci mogły odkrywać tajemnice lasu, budować szałasy i bawić się w podchody. Duże zainteresowanie oraz udający się utrzymywać wysoki poziom sanitarny sprawił, że uruchomiono dodatkowy – piąty turnus, dzięki czemu w sumie w półkoloniach wzięło udział 240 uczestników.

W imieniu organizatorów składamy podziękowania firmom, które pomogły w przygotowaniu i przeprowadzeniu półkolonii: Aptece „Bakra”, firmie Insekt-Serwis p. Mateusza Jury, firmie Pozytywka-Catering p. Pawła Jaskuły oraz Centrum Edukacji Jeździeckiej Wtórek p. Anny Parzydło.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Środa
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Ady, Wiwiany, Sylwiusza
REKLAMA