AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Zamieszanie z żółtą strefą w powiecie ostrowskim…

Powiat

Starosta ostrowski Zbigniew Chrupek dementuje informacje o wprowadzeniu na terenie jego powiatu żółtej strefy COVID. Mowa o Ostrowi Mazowieckiej i tamtejszym powiecie.

Jak poinformowało mazowieckie Radio Dla Ciebie, od piątku 21 sierpnia Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej dostaje liczne telefony od mieszkańców zaniepokojonych informacją o wprowadzeniu na terenie powiatu ostrowskiego żółtej strefy COVID.

Słuchacze czy widzowie nie odczytali precyzyjnie wiadomości. Poszła informacja, że powiat ostrowski jest objęty żółtą strefą, no i rozdzwoniły się telefony. Prostujemy, to oczywista pomyłka, chodzi o powiat ostrowski w Wielkopolsce – tłumaczy starosta ostrowski Zbigniew Chrupek.

Sytuacja epidemiologiczna w Ostrowi Mazowieckiej i tamtejszym powiecie ostrowskim jest nieporównywalnie lepsza od naszego powiatu. Odnotowano tam jak dotąd 27 przypadków koronawirusa, tymczasem u nas tylko w ostatnich 14 dniach stwierdzono ponad 140 zakażeń.

Na marginesie zamieszania z komunikatem Ministerstwa Zdrowia warto zwrócić uwagę, że identyczna nazwa dwóch powiatów ostrowskich nie jest przypadkiem aż tak wyjątkowym jak mogłoby się wydawać. Wśród 314 powiatów ziemskich znajdziemy aż 10 tego rodzaju „bliźniaków”. Na mapie Polski znajdziemy po dwa powiaty: bielskie (woj. śląskie i podlaskie), brzeskie (małopolskie i opolskie), grodziskie (mazowieckie i wielkopolskie),  krośnieńskie (podkarpackie i lubuskie), nowodworskie (pomorskie i mazowieckie),  opolskie (lubelskie i opolskie), średzkie (wielkopolskie, dolnośląskie), świdnickie (lubelskie i dolnośląskie), tomaszowskie (łódzkie i lubelskie),

Oprócz tego mamy też całkiem okazałą listę powiatów, których nawy pomylić łatwo: brzeziński i brzozowski, chełmiński i chełmski, gostyniński i gostyński, gryficki i gryfiński, lubański i lubiński, łęczycki i łęczyński, łosicki i łowicki, myszkowski i wyszkowski, olecki i oleski, pilski i piski, radomski i radomszczański, rawicki i rawski, słupecki i słupski, sokołowski i sokólski, stargardzki i starogardzki, strzelecki i strzeliński oraz włocławski i wrocławski.

Natomiast oprócz dwóch powiatów ostrowskich mamy jeszcze trzy podobnie brzmiące powiaty: ostrowiecki, ostrołęcki i ostródzki.

fot. powiatostrowmaz.pl

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Środa
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Geraldy, Honoriusza, Wery
REKLAMA