AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Ostrowscy specjaliści walczą o życie 12-latki

Zdrowie

Na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci ostrowskiego szpitala trafiła 12-latka z Kamiennej Góry, która wskutek wybuch gazu doznała poparzeń 90 procent powierzchni ciała.

W poniedziałek 24 sierpnia doszło do wybuchu gazu w jednym z mieszkań w Kamiennej Górze. Wybuch był konsekwencją prowadzonych w budynku prac serwisowych instalacji gazowej. Większość mieszkańców wielorodzinnego budynku nie ucierpiała wskutek wybuchu. Niestety przebywająca  w jednym z mieszkań 12-latka doznała rozległych poparzeń trzeciego stopnia, w związku z czym przetransportowano ją do Wielkopolskiego Centrum Oparzeń w Ostrowie Wielkopolskim. Dziewczynka trafiła na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci, gdzie stwierdzono poparzenia 90 procent powierzchni ciała, większość z nich to poparzenia trzeciego stopnia.

Wielkopolskie Centrum Oparzeń w Ostrowie Wielkopolskim to jedna z najlepiej wyposażonych placówek tego typu w Polsce. Zespół lekarski kierowany przez dr Witolda Miaśkiewicza ma na swoim koncie wiele sukcesów w leczeniu oparzeń. Jak jednak podkreślają lekarze – leczenie ciężkich przypadków wiąże się z dużą niestabilnością stanu pacjentów, w związku z czym trudno jest rokować szanse na skuteczne uratowanie zdrowia i życia takich pacjentów.

Pracownik spółki gazowej, remontujący instalację bloku w Kamiennej Górze, usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia, skutkującego zagrożeniem życia i zdrowia wielu osób, a także mienia w wielkich rozmiarach.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Środa
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Geraldy, Honoriusza, Wery
REKLAMA