Pewna wygrana Pogoni

W meczu na szczycie IV ligi Pogoń Nowe Skalmierzyce pewnie pokonała w Międzychodzie Wartę 3:0.

Przed meczem w Międzychodzie Pogoń i Warta zajmowały odpowiednio 2. i 3. miejsce w tabeli, co zwiastowało duże emocje i zaciętą walkę. Gospodarze mający dotąd komplet zwycięstw na własnym boisku liczyli, że po tym spotkaniu wyprzedzą Pogoń, tymczasem goście od pierwszych minut pokazali, że nie przyjechali do Międzychodu walczyć o remis.

Już w 19. minucie skalmierzyczanie przeprowadzili akcję, po której Dawid Kuczyński celnym strzałem pokonał bramkarza Warty. Później gra się wyrównała, ale na cztery minuty przed przerwą Pogoń przeprowadziła akcję, którą wykończył Daniel Kaczmarek, a która w dużej mierze rozstrzygnęła losy meczu. Bramka „do szatni” wybiła z rytmu piłkarzy Warty na tyle skutecznie, że do końca meczu nie udało im się przeprowadzić akcji zakończonej strzałem do bramki. Na domiar „złego” w 70 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Pogoni, którego na trzeciego gola zamienił Kaczmarek i w ten sposób definitywnie rozstrzygnął losy spotkania.

Warta Międzychód - Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:3 (0:2)