AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Ostrowskie obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Miasto

Reżim sanitarny związany z pandemią koronawirusa sprawił, że tegoroczne obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej zorganizowano dużo skromniej niż w latach minionych.

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników uroczystości, w tym roku w ramach obchodów 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej zrezygnowano z przejazdu i składania kwiatów w miejscach pamięci jak również z organizacji spotkania z kombatantami. W uroczystościach nie brały udziału poczty sztandarowe szkół i organizacji społecznych, organizatorzy zwrócili się również z prośbą do instytucji i stowarzyszeń o wystawienie skromnych 1-osobowych delegacji.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. W homilii ksiądz prałat Sławomir Grzesiak mówił m.in., że wszędzie tam, gdzie ludzkość odwraca się od Boga pojawiają się konflikty zbrojne i że powinno to być swoistym memento dla dzisiejszego świata. Po mszy głos zabrali prezydent miasta Beata Klimek i starosta ostrowski Paweł Rajski. Prezydent Ostrowa podziękowała wszystkim przybyłym uczestnikom uroczystości. Zwróciła uwagę na okrucieństwo tamtych czasów, ale również wojny jako takiej, również w czasach współczesnych. Starosta przypomniał o pierwszych bombach zrzuconych na Wieluń, o cierpieniu ludności cywilnej, podkreślił też, że źródłem konfliktów zbrojnych jest pogarda dla drugiego człowieka i że jest to problem nadal aktualny również w naszej społeczności.

Obchody zakończono złożeniem wiązanek kwiatów i zniczy pod pomnikiem poświęconym pamięci poległych w obronie ojczyzny, na cmentarzu przy ul. Bema.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Środa
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Geraldy, Honoriusza, Wery
REKLAMA