AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Dzień Dobrej Wiadomości

Kącik Prasowy

„Tuba Ostrowa – Portal Dobrych Wiadomości” obchodzi dzisiaj swoje święto! 8 września to Dzień Dobrej Wiadomości.

Od ponad 5 lat „Tuba Ostrowa” dostarcza mieszkańcom Ostrowa i powiatu ostrowskiego informacji o pozytywnych rzeczach dziejących się w naszej okolicy, budujących naszą małą ojczyznę. Od początku naszej działalności przyświecała nam idea docierania wszędzie tam gdzie dzieje się coś dobrego i nagłaśnianiu wydarzeń, które często giną w powszechnym zalewie „newsów” o wypadkach, nieszczęściach, aferach i tanich sensacjach.

Od 2001 roku w przestrzeni publicznej funkcjonuje Dzień Dobrej Wiadomości. To święto proklamowane w środowisku artystyczno-literackiego Salonu 101. W kapitule DDW znaleźli się m.in. Małgorzata Bocheńska, Urszula Dudziak, Wojciech Eichelberger, Andrzej Tadeusz Kijowski, Tadeusz Rolke, czy Jacek Żakowski. Święto wydarzeń przebiegających pod wspólnym hasłem "Dobrej Wiadomości" obchodzimy właśnie 8 września.

W proklamacji Dnia Dobrej Wiadomości czytamy:

„Powiadają, że żyjemy w upadku, zapaści, zacieraniu się wrażliwości moralnej, w czasach rozpadu społecznego. Czyż media nie dają nam takiego właśnie obrazu rzeczywistości? Dramat, sensacja, przemoc i patologia stały się ich głównym towarem. Odbiorcy są ciągle nienasyceni. Nienasyceni koszmarem. Szukają mocnych doznań, pragną ostrych wrażeń. Czyżby zapomnieli, że destrukcja i dramat to nie jest ostateczna i podstawowa wizja świata.”

Celem Dnia Dobrej Wiadomości jest angażowanie mediów w kształtowanie obrazu rzeczywistości przyjaznej człowiekowi, a także promowanie obrazu Polski i Polaków „jako ludzi życzliwych, twórczych, szukających wzorów i autorytetów”.

Jako Portal Dobrych Wiadomości staramy się realizować te cele przez cały rok. Na ile sztuka ta nam się udaje, pozostawiamy ocenie naszych czytelników. Nie mniej zapraszamy serdecznie do przesyłania nam informacji na temat pozytywnych wydarzeń dziejących się w waszym otoczeniu.

Bądźcie z nami!

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Środa
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Geraldy, Honoriusza, Wery
REKLAMA