AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Letni Ogród Osiedlowy powstanie przy Ekologicznej

Miasto

Jeszcze w tym roku mieszkańcy Pruślina będą mogli spędzać wolny czas w letnim ogrodzie – umowa na jego wykonanie została podpisana w ostrowskim urzędzie.

Przy ulicy Ekologicznej przygotowany zostanie teren, na którym znajdzie się altana ogrodowa ze stołami i ławkami, piaskownica, huśtawka, a także stojaki na rowery. Zostanie tu też nasadzona zieleń.

- Inwestycja ta to jedno ze zwycięskich zadań ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Dzięki 1099 głosów zajęło ono drugie miejsce wśród zadań ogólnomiejskich małych. Koszt urządzeń i robót to 69 tys. zł. Letni ogród oddany zostanie do użytku na przełomie października i listopada tego roku – informuje Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Miasta.

Wykonawcą inwestycji została ostrowska Firma Usługowo – Handlowa Malbud Zdzisław Detka, która w swojej ofercie wskazała 2-letni okres gwarancji na wykonane prace. Co ważne, urządzenia zabawowe muszą posiadać certyfikaty bezpieczeństwa.

Jak uzasadniali potrzebę powstania takiego miejsca autorzy tego pomysłu – pomoże ono zmniejszyć anonimowość zewnętrzną przestrzeni publicznej udowadniając, że tam gdzie jest ogród – przestrzeń staje się miejscem o konkretnej tożsamości, z którym można się identyfikować i w relacji do którego można budować więzi sąsiedzkie.a

 

REKLAMA
Redaktor Tuba

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Środa
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Geraldy, Honoriusza, Wery
REKLAMA