Remis jak porażka…

Piłkarze Ostrovii w wyjazdowym meczu z ostatnim zespołem w tabeli – Winogradami Poznań doprowadzili do remisu w doliczonym czasie gry, ratując 1 punkt.

W zapowiedzi sportowego weekendu życzyliśmy piłkarzom Ostrovii by podtrzymali „passę” meczów bez punktu zespołu Winogrady Poznań, tymczasem wraz z końcowym gwizdkiem sędziego biało-czerwoni cieszyli się z remisu dużo bardziej niż gospodarze.

Po kwadransie bezbramkowej gry w 15 i 16 minucie ostrowianie otrzymali od gospodarzy dwa ciosy, po których zrobiło się 0:2. Biało-czerwoni potrzebowali nieco czasu by otrząsnąć się z szybko straconych bramek, aż w 33 minucie szczęście się do nich uśmiechnęło. W polu karnym został sfaulowany Marek Szymanowski, a kontaktowego gola z „wapna” strzelił Łukasz Wiącek.

Po przerwie ostrowianie bezskutecznie próbowali doprowadzić do remisu. Nad bramką poznaniaków uderzali Safian Skupiński i Kamil Krawczyk. W 90 minucie bliski wyrównania strzałem głową był Łukasz Wiącek. Kiedy wydawało się, że Ostrovia wróci do domu z wstydliwą porażką, w ostatniej akcji meczu piłka po akcji w polu karnym trafiła pod nogi Patryka Kaczmarka, który umieścił piłkę w siatce.

Remis z pewnością jest wynikiem lepszym niż porażka, jednak wskazuje on wyraźnie w jakim miejscu znajduje się obecnie Ostrovia. Biało-czerwoni od siedmiu kolejek nie potrafią wygrać meczu, a pojedyncze punkty ciułają na zespołach z dołu tabeli, z którymi powinni wygrywać. Jeśli nic się w grze ostrowian nie zmieni, to może to być ich ostatni sezon w IV lidze.

TPS Winogrady – Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 2:2 (2:1)