Pogoń uległa Kotwicy

Kotwica Kórnik znalazła sposób na Pogoń Nowe Skalmierzyce. Po meczu walki dotychczasowy wicelider przegrał w Kórniku 2:3.

Wydawało się, że zajmująca miejsce w dolnej części tabeli Kotwica Kórnik nie będzie zbyt wymagającym rywalem dla rozpędzonej Pogoni. Tymczasem rzeczywistość boiskowa mocno zweryfikowała te założenia. Zespół Kotwicy przystąpił do sobotniego meczu mocno zmotywowany i nie zamierzał walczyć o remis, choć wynik ten utrzymywał się przez pierwsze pół godziny. W 31 minucie gospodarze przeprowadzili akcję, w której sforsowali obronę Pogoni i objęli prowadzenie 1:0. Utrata gola zmotywowała piłkarzy Pogoni do bardziej wzmożonych ataków i dziesięć minut później wyrównującą bramkę zdobył  Dawid Kuczyński. Remisem skalmierzyczanie nie nacieszyli się długo, gdyż w 42 minucie piłkarze z Kórnika odzyskali prowadzenie zdobywając bramkę na 2:1.

W drugiej połowie Pogoń konsekwentnie szukała okazji do wyrównania, ale obrona kórniczan była tego dnia trudna do sforsowania. Dopiero w 75 minucie Adamowi Majewskiemu udało się pokonać bramkarza gospodarzy. Jak przystało na wicelidera – skalmierzyczanie postanowili pójść za ciosem i przechylić szalę na swoją korzyść. W ostatnich minutach szczęście jednak dwukrotnie uśmiechnęło się do miejscowych. W ostatniej minucie regulaminowego czasu Adam Majewski ponownie umieścił piłkę w bramce Kotwicy, sędzia jednak dopatrzył się spalonego, a w doliczonym czasie gospodarze zdobyli trzeciego gola wygrywając 3:2.

Kotwica Kórnik – Pogoń Nowe Skalmierzyce 3:2 (2:1)