Kolejne zwycięstwo Odolanovii!

Piłkarze Odolanovii nie rozpamiętywali długo porażki z Nowych Skalmierzyc i na własnym boisku odnieśli kolejne efektowne zwycięstwo pokonując Victorię Ostrzeszów 5:0.

Przed meczem w lepszej sytuacji w tabeli byli piłkarze z Ostrzeszowa, którzy mieli 2 punkty przewagi nad Odolanovią i z pewnością przyjechali do Odolanowa z postanowieniem powiększenia jej do punktów 5. Wyjechali z Odolanowa z „5”, ale… straconych bramek.

W otwarciu wyniku pomogło nieco gospodarzom szczęście, gdyż w 17 minucie sędzia podyktował przeciwko Victorii rzut karny, a jego pewnym egzekutorem został Daniel Bąk. Jednobramkowe prowadzenie gospodarzy do przerwy nie zwiastowało tego, co kibice obejrzeli w drugiej połowie. Kanonadę rozpoczął 10 minut po wznowieniu gry Jakub Kłobusek, który pięć minut później podwyższył na 3:0, rozstrzygając już w tym momencie de facto losy meczu. Później pod bramką Victorii brylował Karol Krystek. Na kwadrans przed końcem meczu pomocnik Odolanovii zdobył czwartą bramkę, a w doliczonym czasie ustalił wynik na 5:0.

Wysoka wygrana pozwoliła beniaminkowi IV ligi awansować na 6. miejsce w tabeli, a zdobywcy dwóch goli – Jakubowi Kłobuskowi na 3. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców tegorocznych rozgrywek.

Odolanovia Odolanów - Victoria Ostrzeszów 5:0 (1:0)
bramki: Daniel Bąk (17'), Jakub Kłobusek (55' i 60'), Karol Krystek (77' i 94')