Grały ligi okręgowe

Dziewięć zwycięstw, jeden remis i osiem porażek odniosły w miniony weekend zespoły powiatu ostrowskiego występujący w ligach okręgowych.

V liga

W pierwszej kolejności odnotować należy pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Piasta Czekanów. Pisaliśmy w zapowiedzi sportowego weekendu, że lepszej okazji do zwycięstwa niż mecz z Lwem Pogorzela czekanowianie mieć nie będą i faktycznie okazję tą zespół Piasta wykorzystał w stu procentach. Już w pierwszej połowie gospodarze zaaplikowali rywalom dwa gole po strzałach Kacpra Grzmila i Sebastiana Smolarka, a losy meczu w 70 minucie rozstrzygnął Hubert Mesnerowicz zdobywając trzecią bramkę dla Piasta i dopiero w doliczonym czasie goście zdobyli honorową bramkę ustalając wynik meczu na 3:1.

Miłą niespodziankę swoim kibicom sprawili piłkarze Raszkowianki. Wynik meczu z GKS-em Sompolno otworzył 28 minucie Sebastian Stasiak, ale jeszcze przed przerwą goście doprowadzili do remisu. Dziesięć minut po przerwie bramkę na 2:1 zdobył Szymon Nowicki, ale nie minął kwadrans i GKS znów doprowadził do remisu. Losy meczu rozstrzygnęła druga bramka Szymona Nowickiego zdobyta w 73 minucie, na którą goście odpowiedzieć już nie dali rady. Raszkowianka wygrała 3:2 i oddaliła się nieco od strefy spadkowej.

Klasa Okręgowa

Nie było niespodzianki w starciu Baryczy Janków Przygodzki z wiceliderem Pelikanem Grabów. Za niespodziankę można uznać co najwyżej rozmiary porażki jankowian. Wynik 0:7 piłkarze Baryczy będę zapewne chcieli zapomnieć jak najszybciej.

Roli faworyta podołali piłkarze Ogniwa Łąkociny pewnie pokonując w wyjazdowym meczu Zielonych Koźminek 4:1. Zwycięstwo pozwoliło Ogniwu awansować na 4 miejsce w tabeli.

Trwa zła passa LKS-u Czarnylas. LKS przegrał trzeci mecz z rzędu – tym razem 1:2 z LZS-em Czajków. Na razie ekipa z Czarnegolasu plasuje się ponad strefą spadkową, ale zdobyte dotąd 4 punkty w 6 meczach muszą napawać trenera i działaczy LKS-u troską.

A-klasa

W grupie 8 Huragan Szczury regularnie zdobywa w każdym meczu po 1 bramce i regularnie każdy mecz przegrywa. Tym razem na własnym boisku Huragan przegrał z Prosną Chocz 1:2 i dalej okupuje przedostatnie miejsce w tabeli.

W grupie 9 w powiatowych derbach OKS Ostrów po zaciętym boju musiał uznać wyższość Iskry-Prosny Sieroszewice, która pokonała ostrowian 3:2. Niespodziewanej i dotkliwej porażki doznali Błękitni Chruszczyny przegrywając w Bralinie z Sokołem 0:5. Z kolei miłą niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze Tarchalanki Tarchały Wielkie remisując na wyjeździe 1:1 z Pogonią Trębaczów.

B-klasa

Niepokonani w grupie 7 piłkarze rezerw Pogoni Nowe Skalmierzyce „zgodnie z planem” pokonali u siebie Błękitnych Spartę Kotlin 2:1. Orzeł Wysocko Wielkie miał odnieść gładkie zwycięstwo nad ostatnim w tabeli KS-em Kamień. Orzeł zwycięstwo odniósł, ale musiał się sporo natrudzić i ostatecznie wygrał 5:4. W meczu drużyn bez punktu Wtórkowianka Wtórek przegrała z Liskowiakiem 1:4 i… nadal pozostaje bez punktów.

Gromiący rywali w grupie 8 Czarni Wierzbno po pauzie w poprzedniej kolejce powrócili do gry zapisując na swoje konto czwarte zwycięstwo, tym razem w powiatowych derbach w Dębnicy. Piłkarzom Dębu pozostało cieszyć się ze zdobytej bramki oraz z tego, że stracili tylko 3 gole. „Do gry” powrócił również KUKS Zębców. Po porażce w poprzedniej kolejce, ostrowianie w Sulmierzycach pokonali Sulmirczyka 3:0 i odzyskali pozycję wicelidera. Pierwsze punkty zdobył Błysk Daniszyn wygrywając w Ostrówcu z tamtejszym LZS-em 3:1. Po tym zwycięstwie Błysk awansował na 11 miejsce w tabeli.