AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

"Ojczyzno ma", czyli VIII koncert przy ruinach

Rozrywka i kultura

Zabytkowe ruiny kaplicy loretańskiej w Skrzebowej były miejscem koncertu pt. "Ojczyzno ma", poświęconego rocznicom bitwy warszawskiej i powstania Moszczanki. Ósmy już "Koncert przy ruinach" XVII-wiecznej kaplicy odbył się w sobotę 12 września - wykonawcą był Zespół Muzyki Sakralnej LUMEN z Poznania.

Galeria zdjęć


Wykonane utwory pokazywały, ile ofiar i cierpień kosztowała Naród Polski obrona niepodległości - na program złożyło się kilkanaście pieśni i teksty narracji, obejmujące okres od odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku do chwili obecnej. Całość stanowiła mieszankę przyjemną dla ucha, a dawka liryzmu zawarta w utworach sprzyjała skupieniu. To wszystko złożyło się na bardzo urokliwy, patriotycznie - modlitewny wieczór, w którym uczestniczyło około 200 osób, m.in. poseł Tomasz Ławniczak oraz burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak, który po koncercie przygotował niespodziankę - premierowy pokaz filmu na temat historii ruin kaplicy. Koncert wpisywał się w Europejskie Dni Dziedzictwa, czyli święto "otwartych zabytków", jakie organizowane jest corocznie przez dwa wrześniowe weekendy w Polsce i innych krajach Europy.
Koncert zrealizowało Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa w partnerstwie z Gminą i Miastem Raszków oraz Parafią pw. Zwiastowania Pańskiego w Skrzebowej. Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej” oraz ze środków Powiatu Ostrowskiego.

 

Autor tekstu: Karol Marszał

Zdjęcia: Andrzej Jarmuszczak

REKLAMA
Katarzyna Bystrzyńska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Środa
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Geraldy, Honoriusza, Wery
REKLAMA